27.1 °C, 3.2 m/s, 48.9 %

Jaunumi

Sākumlapa JaunumiJelgavā jauni satiksmes noteikumu apmācību laukumi riteņbraucējiem
Jelgavā jauni satiksmes noteikumu apmācību laukumi riteņbraucējiem
05/07/2006

Jūnija sākumā projekta koordinators Edmunds Valantis informēja: „Projekts tiek realizēts sadarbībā ar partneriem Zviedrijā. Šāda projekta nepieciešamību nosaka ceļu satiksmes negadījumu statistika Latvijā, kas liecina, ka piektā daļa no ceļu satiksmes negadījumos cietušajiem ir bērni. Tāpēc pilsētas pašvaldība lielu vērību velta pilsētas sabiedriskā transporta un velotransporta attīstībai un šim transportam nepieciešamo apstākļu radīšanai Jelgavā. Laba transporta sistēma liecina par pilsētas sakārtotību, veselīgu vidi un ērtām pārvietošanās iespējām. Pie tam velotransports ir veselīgs, tas mazāk piesārņo vidi, ir pieejams visiem iedzīvotāju slāņiem un taupa enerģiju.”

Divi no jaunizveidotajiem apmācību laukumiem atrodas pie Jelgavas 4. pamatskolas Pulkveža O.Kalpaka ielā skolas teritorijā. Viens laukums atrodas pie skolas ēkas un tur ir izveidota krustojuma imitācija, kurā apmācītu bērnus – velosipēdu vadītājus izbraukt krustojumu. Savukārt otrais laukums atrodas skolas sporta laukumā, kurā skolēni un pārējie interesenti varēs apgūt iemaņas šķēršļu joslas pārvarēšanā. Trešais laukums atrodas pie Jelgavas 6.vidusskolas Loka maģistrālē. Apmācības laukumu izveidi veica SIA „KULK”.
Laukumos uzstādīs aprīkojumu, ar kura palīdzību skolēni apgūs iemaņas un trenēs līdzsvara izjūtu braucot ar velosipēdu.
Projekta „Satiksmes drošība pie skolām” ietvaros turpinās velo apmācību programmas izstrādāšana, gājēju pāreju apgaismošanas darbi pie divām skolām, tehnisko projektu izstrādāšana diviem velo maršrutiem pilsētā. Informācijas izplatīšana par satiksmes drošību tiks uzsākta ar velo apmācību programmas publicēšanu.

Laukums riteņbraucējiem pie Jelgavas 6.vidusskolas Loka maģistrālē

Laukums riteņbraucējiem pie Jelgavas 6.vidusskolas Loka maģistrālē

Kā arī projektā sadarbībā ar CSDD speciālistiem paredzēts izstrādāt skolēnu drošas riteņbraukšanas apmācību kursu, kuru varēs izmantot skolnieku apmācību programmā, tādējādi palielinot satiksmes drošību pie skolām un samazinot ceļu satiksmes negadījumus Jelgavas pilsētā. Apmācību programma tiek izstrādāta un programmā tiks iekļautas tādas riteņbraucējam svarīgas tēmas kā braucēja pienākumi, ceļa zīmes un apzīmējumi, satiksmes regulēšana, braukšanas, stāvēšanas un manevrēšanas kārtība, krustojuma pārbraukšana, pirmā medicīniskā palīdzība u.c. Šo materiālu paredzēts publicēt un izsūtīt visām Jelgavas skolām.

Vēl projekta ietvaros līdz nākošajam mācību gada sākumam tiks pabeigti bīstamo gājēju pāreju Uzvaras ielas un Dobeles ielas krustojumā pie Jelgavas 3.pamatskolas, kā arī neregulētās gājēju pārejas Zemgales prospektā pie Jelgavas speciālās skolas izgaismošanas darbi. Šo darbu īstenošanas rezultātā uzlabosies gājēju drošība šķērsojot ielu un transporta vadītājiem tiks nodrošināta gājēju redzamība.
Kā arī tiek gatavoti veloceliņu tehniskie projekti maršrutos Kalnciema iela no Rīgas ielas līdz Loka maģistrālei – Loka maģistrāle no Kalnciema ielas līdz Rīgas ielai un Tērvetes iela no Baložu ielas līdz Jelgavas pilsētas robežai. Jelgavas pilsētas attīstības stratēģijā tie tiek uzskaitīti kā galvenie veloceliņi virzienā uz Ziemeļaustrumiem un Dienvidiem. Tie sasaistītu pilsētas centru ar atpūtas vietām piepilsētā, kā arī nodrošinātu velo infrastruktūru satiksmi starp Jelgavu un Ozolniekiem un Jelgavu un Svēti.

Būvdarbus plānots pabeigt augusta beigās un tos veic SIA „Mītavas Elektra”. Sākoties mācību sezonai, drošība uz gājēju pārejām pie skolām, kur galvenokārt notiek ceļu satiksmes negadījumi, būs uzlabojusies.

Jau iepriekš ziņots, ka projekts tiek finansēts no PHARE 2003.gada Pārrobežu sadarbības programmas Baltijas jūras reģionā un tam atvēlēts 175 701 lats.
Projekts „Satiksmes drošība pie skolām” ir cieši saistīts ar Interreg III B programmas pasākumu “Baltic Sea Cycling Project”, kura ietvaros tiek analizēta riteņbraukšanas attīstības iespējas Baltijas jūras reģiona vidēja izmēra pilsētās, tādējādi veicinot reģiona konkurētspēju. Riteņbraukšana ir videi labvēlīgs transporta veids, kurš var piesaistīt pilsētai visu profesiju pārstāvjus un veicināt zaļo zonu izveidi pilsētās. Projekta mērķis ir integrēt riteņbraukšanu pilsētu transporta sistēmā. Projekta ietvaros Jelgavas pilsētā tiks izvietotas jaunas riteņu novietnes pie skolām un sabiedriskām iestādēm. Projekta vadošais partneris ir Örebro pašvaldība Zviedrijā.
Papildus informācija – Edmunds Valantis, projekta koordinators, T. 3026507

Informācija sagatavota Jelgavas pašvaldības
Sabiedrisko attiecību sektorā