26 °C, 2.5 m/s, 55.7 %

Jaunumi

Sākumlapa JaunumiPasākumiJelgavā koklētāju ansambļi iezīmēs ceļu uz Dziesmu un Deju svētkiem
Jelgavā koklētāju ansambļi iezīmēs ceļu uz Dziesmu un Deju svētkiem
07/10/2022

Gatavojoties XXVII Vispārējo latviešu Dziesmu un XVII Deju svētku kokļu lielkoncertam “Laika upe”, 22. oktobrī Jelgavas kultūras namā norisināsies modelēšanas koncerts.

Kokļu koncerts “Laika upe” balstās uz pamatvērtībām – tautasdziesma, daba un koklētājs. Koklētājs, tradīcijas nesējs un dzīvesziņas glabātājs ir laivinieks, kas dodas cauri laikiem no mūsu dienām pretim tautas dziesmas un melodijas dzimšanas iztekai pirmsākumos, savā ceļā izejot kokļu spēles un tautasdziesmas dažādos skanējuma lokus – mūsdienīgi, piesātināti, mītiski, sapņaini, tīri un pilnskanīgi.

 

Esot ceļā uz Svētku liekoncertu, oktobrī četros svētku ieskaņas koncertos piedalīsies reģionālie koklētāju ansambļi, atskaņojot solo repertuāru, kā arī daļu no kopdarbiem. Savukārt 22. oktobrī pulksten 17 Jelgavas kultūras namā skanēs XXVII Vispārējo latviešu Dziesmu un XVII Deju svētku Koklētāju ansambļu modelēšanas koncerts, kurā tiks atskaņots koncerta koprepertuārs.

Ieeja ieskaņas koncertos ir bez maksas. Koncertus rīko Latvijas Nacionālais kultūras centrs sadarbībā ar Rīgas Latviešu biedrību, Ropažu novada pašvaldību, Cēsu novada pašvaldību, Jūrmalas Mūzikas vidusskolu, Jelgavas valstpilsētu.

 

Plānots, ka 2023. gada vasarā XXVII Vispārējo latviešu Dziesmu un XVII Deju svētku kokļu  lielkoncertā piedalīsies gandrīz 400 koklētāji trīs vecuma grupās. Skanējuma rakstu veidos pieci virsvadītāji, koncertu kuplinās Valta Pūces un Aigara Raumaņa veidotie jaundarbi, kā arī pieaicinātie viesmākslinieki.

 

Koncerta radošo komandu veido mākslinieciskā vadītāja, koklētāja Kristīne Dmitrijeva un režisors Sandis Kalniņš. 2023. gada koncerta koncepciju vērienīgā vizuālajā risinājumā ietvers scenogrāfs Mārtiņš Blanks, bet saturiski izstrādās dramaturģe Linda Šterna.

 

 

Foto: publicitātes

 

Informācija: Latvijas Nacionālais kultūras centrs