24.4 °C, 2.1 m/s, 82.8 %

Ģimene

Sākumlapa JaunumiĢimeneJelgava – konkursa “Ģimenei draudzīgākā pašvaldība” finālā
Jelgava – konkursa “Ģimenei draudzīgākā pašvaldība” finālā
02/11/2023

Apkopoti konkursa “Ģimenei draudzīgākā pašvaldība 2023” pēdējās kārtas rezultāti ar katrā plānošanas reģionā visaugstāk novērtētajām pašvaldībām, kas atzītas kā ģimenēm draudzīgākās. Zemgales plānošanas reģionā finālā iekļuvusi Jelgavas valstspilsētas pašvaldība un Dobeles novada pašvaldība. Finālisti cīnīsies par naudas balvu, kuru izmantot ģimeniskas vides uzlabošanai savā pašvaldībā. Uzvarētāji tiks izziņoti 12. decembrī īpašā apbalvošanas ceremonijā.

Konkursa trešajā kārtā, ņemot vērā pašvaldību sniegtos datus, kā arī vērtēšanas komisijas iegūtos datus par iedzīvotājiem pieejamajiem pakalpojumiem ģimeņu atbalstam, finālā no Zemgales plānošanas reģiona iekļuvušas Jelgavas valstspilsētas un Dobeles novada pašvaldība, no Kurzemes plānošanas reģiona – Saldus novada pašvaldība un Liepājas valstspilsētas pašvaldība, Latgales plānošanas reģiona – Ludzas novada pašvaldība, Rīgas plānošanas reģiona – Siguldas novada pašvaldība un Jūrmalas valstspilsētas pašvaldība, Vidzemes plānošanas reģiona – Saulkrastu novada pašvaldība un Madonas novada pašvaldība.

“Vispirms vēlos teikt lielu paldies ikvienam, kurš atrada laiku, lai sniegtu savu viedokli par savu pašvaldību paveikto, kā arī vēl pilnveidojamo ģimeniskas vides veidošanā un ģimeņu atbalstā. Vērtēšanas procesā redzam, ka pašvaldības paplašina sniegtos pakalpojumus izglītības un transporta jomā, kā arī uzlabo pieejamību pakalpojumiem, kas atbalsta gan jauniešus, gan seniorus. Progress ir acīmredzams, taču joprojām ir jomas, kurās uzlabojumi ir nepieciešami, piemēram, bērnu tiesību nodrošināšana, iesaiste akūtu jautājumu risināšanā un atbalsta sniegšanā, uzlabojumi sociālo darbinieku nodrošināšanā un pieejamībā, rindas  pirmsskolas izglītības iestādēs, ģimenes ārstu pieejamība, mājokļu pieejamība un citi,” stāsta Sabiedrības integrācijas fonda sekretariāta direktore Zaiga Pūce.

Pašvaldība un tās iestādes ir tuvākā pārvaldes institūcija iedzīvotājiem, un tieši pašvaldībām ir jābūt tām, kas rūpējas, lai ikviens, arī ģimenes, justos labi. Konkursa “Ģimenei draudzīgākā pašvaldība” apbalvošanas ceremonijā uzzināsim, kuras ir ģimenei draudzīgākās pašvaldības 2023. gadā un konkursa laikā iegūtos datus būs iespējams izmantot, lai uzlabotu ģimeņu labsajūtu Latvijas pašvaldībās.

Šī informācija būs noderīga ikvienam iedzīvotājam, tostarp, jaunajām ģimenēm, kurām dzīvesvietas izvēlē šāda informācija var būt izšķiroša. Ne mazāk būtiski – konkurss motivē un palīdz attīstīt dažādas iniciatīvas ģimenēm ar bērniem draudzīgas pilsētvides attīstībā.

Jau ziņots, ka vietnē www.vietagimenei.lv līdz šī gada 9. novembrim noris Sabiedrības integrācijas fonda rīkotā konkursa “Ģimenei draudzīgākā pašvaldība” iedzīvotāju balsojums.

Balsojuma aptauja pieejama: https://ej.uz/balsojumsGDP

Tajā pašvaldību iedzīvotāji aicināti novērtēt pašvaldību sniegumu, balsojot par, viņuprāt, ģimenēm draudzīgāko pašvaldību, tādējādi vienlaikus arī atbalstot šīs pašvaldības sacensībā par statusu “Ģimenei draudzīgākā pašvaldība 2023”.

Konkurss norisinās jau kopš 2017. gada, un tā primārais mērķis ir izcelt labākos piemērus un risinājumus, kā pašvaldības rūpējas par ģimenēm. Līdztekus konkurss veido vidi arī pašvaldību draudzīgai sāncensībai, tādējādi mudinot tās attīstīt aizvien plašāku un pieejamāku ģimenēm paredzēto pakalpojumu klāstu.

Konkurss “Ģimenei draudzīgākā pašvaldība” ir viens no trim ģimeņu atbalsta pasākumiem, ko realizē Sabiedrības integrācijas fonds. Fonds īsteno arī programmu “Ģimenei draudzīga darbavieta“, kā arī izsniedz Latvijas Goda ģimeņu apliecības, atbalstot Latvijas daudzbērnu ģimenes, kā arī ģimenes, kuru aprūpē ir bērni ar invaliditāti.