1.4 °C, 1.9 m/s, 85.6 %

Jaunumi

Sākumlapa JaunumiPilsētaJelgava.lv skatījumu skaits pārsniedz 2,5 miljonus
Jelgava.lv skatījumu skaits pārsniedz 2,5 miljonus
26/01/2024

Jelgavas pašvaldības tīmekļvietnes Jelgava.lv skatījumu skaits 2023. gadā pirmo reizi pārsniedzis 2,5 miljonus, reģistrējot 2 584 051 apmeklējumu un viennozīmīgi apstiprinot Jelgava.lv līderpozīcijas informācijas nodrošināšanā pilsētā. Tāpat pieaudzis sekotāju skaits sociālo tīklu “Facebook” un “Instagram” Jelgavas valstspilsētas profilos.

Gan Jelgava.lv, gan sociālo tīklu profili ir ātrākais veids, kā iegūt informāciju par aktualitātēm mūsu pilsētā un pašvaldības nodrošinātajiem pakalpojumiem. Jelgavnieki visbiežāk lasa sadaļu “Ziņas”, kā arī sadaļu “Pakalpojumi”, “Pasākumi”, “Tiešsaistes kameras” un “Jelgavas Vēstnesis”.

Apkopotie dati rāda, ka tīmekļvietnes Jelgava.lv skatījumu skaits pagājušajā gadā salīdzinājumā ar 2022. gadu ir pieaudzis par nepilniem 17 procentiem jeb par vairāk nekā 429 tūkstošiem skatījumu.

Populārākais sociālais medijs jau vairākus gadus ir “Facebook”, kur lapas @Jelgavaspilseta sekotāju skaits 2023. gadā sasniedza 28 893. Aizvadītā gada laikā to skaits pieaudzis par 13,3 procentiem jeb 3857 sekotājiem. “Instagram” konta @jelgavas_pilseta sekotāju skaits pagājušajā gadā palielinājies par 671 sekotāju jeb 7,5 procentiem, sasniedzot 8954 sekotājus. Savukārt platformā “X”, kas iepriekš pazīstama kā “Twitter”, konta @JelgavaLV sekotāju skaits 2023  gadā bija 6378, kas ir par 42 sekotājiem vairāk nekā pirms gada.

Salīdzinājumā ar pārējām Latvijas valstspilsētām “Facebook” sekotāju skaita ziņā Jelgava ieņemt trešo vietu, lielāks šis skaits ir vien Rīgai (43 tūkstoši sekotāju) un Liepājai (41 tūkstotis sekotāju).

Tīmekļvietne Jelgava.lv ir kā pilsētas virtuālie vārti, kurus atverot tiek atvērtas durvis uz visplašāko informāciju par aktualitātēm Jelgavā un pašvaldības nodrošinātajiem pakalpojumiem iedzīvotājiem. Tāpat Jelgava.lv ir integrēta informācija par visām pašvaldības iestādēm un kapitālsabiedrībām.

Jāatgādina, ka pagājušā gada jūnijā Jelgavas pašvaldība iedzīvotāju lietošanā nodeva jauna dizaina un lietotājam draudzīgāku tīmekļvietni. Tajā ir mainīta struktūra un pārkārtotas sadaļas ērtākai lietošanai. Tīmekļvietnes Jelgava.lv dizains ir piemērots arī mobilajām ierīcēm, un tas pielāgojas konkrētā datora vai telefona ekrāna izmēram. Jāuzsver, ka modernizēta arī navigācijas sistēma un informācijas meklēšana un uzlabota vietnes funkcionalitāte – tā ir viegli administrējama un ērti lietojama kā iedzīvotājiem, tā pašvaldības darbiniekiem, kuri ikdienā publicē saturu Jelgava.lv.

Turpinot uzlabot tīmekļvietnes funkcionalitāti, pagājušā gada nogalē tajā iestrādāts “webReader” un “docReader” tīmekļvietnes lasītājs, lai viss tās saturs kļūtu pieejams arī klausāmā veidā. Tas ir iespējams, pateicoties dabiski skanošam balss sintezatoram “Oskars”. Balss sintezators nodrošina Jelgava.lv apmeklētāja izvēlētā teksta nolasīšanu priekšā, proti, teksts tiek padarīts klausāms audioformātā – latviešu valodā (latviešu valodas sadaļās) un angļu valodā (angļu valodas sadaļās). Kopš 22. decembra šī funkcija izmantota jau 1276 reizes.