24.1 °C, 3.5 m/s, 50.4 %

Jaunumi

Sākumlapa JaunumiPašvaldībaJelgavā no 1. aprīļa mainīsies maksa par atkritumu apsaimniekošanu
Jelgavā no 1. aprīļa mainīsies maksa par atkritumu apsaimniekošanu
22/02/2018

Ceturtdien, 22.februārī, Jelgavas pilsētas domes sēdē apstiprinātas izmaiņas maksā par atkritumu apsaimniekošanu. No 1. aprīļa cena par sadzīves atkritumu apsaimniekošanu būs 20,69 eiro par kubikmetru (ar PVN). Daudzdzīvokļu māju iedzīvotāji no aprīļa par atkritumu apsaimniekošanu mēnesī maksās 2,59 eiro no personas (ar PVN). 

Salīdzinot ar šobrīd spēkā esošo tarifu, maksa par atkritumu apsaimniekošanu pieaugs par 7,4 procentiem – daudzdzīvokļu māju iedzīvotājiem sadārdzinājums mēnesī būs 18 centi par personu.

 

Saskaņā ar Jelgavas pilsētas pašvaldības saistošajiem noteikumiem uzņēmums SIA “Jelgavas komunālie pakalpojumi” ik gadu pārskata atkritumu apsaimniekošanas maksu. Parasti tas tiek darīts gada sākumā, izvērtējot aizvadītā gada rādītājus.

 

Jelgavā atkritumu apsaimniekošanas tarifu ietekmē trīs pozīcijas – atkritumu savākšana un pārvadāšana, poligona tarifs jeb maksa par atkritumu apglabāšanu poligonā un dabas resursu nodoklis. Atkritumu savākšanu un pārvadāšanu ietekmē minimālās algas pieaugums 2018. gadā un akcīzes nodokļa kāpums degvielai, kā arī uzņēmuma veiktās investīcijas dalīto atkritumu savākšanā. Savukārt poligona tarifs tiek izteikts maksā par tonnu, bet pašvaldība mājsaimniecību radītos atkritumus mēra kubikmetros. Piemērojot maksu, jānosaka viena atkritumu kubikmetra svars, un pērn tas bijis 150 kilogrami, kas ir par trīs kilogramiem vairāk nekā iepriekš. Līdz ar to nedaudz palielinās arī poligona tarifs. Izmaiņas ir arī dabas resursu nodoklī, kas tiek maksāts par poligonā faktiski apglabātajiem atkritumiem. 2017. gadā Jelgavā kopumā tika savākti 110 105 kubikmetri atkritumu, no kuriem poligonā apglabāts 41 procents.

 

SIA “Jelgavas komunālie pakalpojumi” šogad ar Kohēzijas fonda atbalstu iegādāsies dalīto atkritumu savākšanas mašīnu, kas ļaus arī privātmāju iedzīvotājiem piedāvāt iespēju šķirot atkritumus. Tiks iegādāti arī atbilstoši dzeltenie konteineri, kuros var mest papīru un citu iepakojumu – plastmasu, PET, plēvi, alumīnija un metāla bundžas. Plānots, ka šis pakalpojums būs pieejams no gada vidus.

Foto – Jelgavas pašvaldības arhīvs.

 

 

Informācija sagatavota
Jelgavas pilsētas pašvaldības
Sabiedrisko attiecību pārvaldē