14.6 °C, 0.8 m/s, 88.9 %

Jaunumi

Sākumlapa JaunumiSportsJelgavā norisināsies tradicionālās ātrumlaivu sacīkstes
Jelgavā norisināsies tradicionālās ātrumlaivu sacīkstes
24/08/2020

30. augustā Jelgavā, Lielupē starp auto un dzelzceļa tiltiem, notiks Latvijas atklātā čempionāta ūdens motosportā posms. Sacensību dienā no pulksten 9 līdz apmēram 18 piekļuve Lielupes pludmalēm būs liegta.

Šosezon ir notikušas trīs ātrumlaivu sacensības, un Jelgavas posms plānots kā Latvijas čempionāta noslēdzošais posms. Sportisti sacentīsies vairākās laivu klasēs, un starp dalībniekiem būs arī divi pašmāju kluba “Paisums” pārstāvji – Mārtiņš Lauss startēs laivu klasē “RN 2000”, savukārt Valdis Kuķalks startēs laivu klasē “FRN 1000”. Tāpat tiek gaidīti viesi no Lietuvas un Igaunijas.

 

Pulksten 10 sāksies treniņbraucieni, bet pulksten 12 sāksies sacensības. Plānots, ka tās ies līdz pulksten 18. Skatītājiem ieeja sacensībās ir bez maksas, un viņi notikumus uz ūdens aicināti vērot no Lielupes promenādes, Pasta salas vai Lielupes tilta.

 

Sacensību laikā ūdenstransporta kustība Lielupes posmā starp auto un dzelzceļa tiltiem būs slēgta.

 

Jāuzsver, ka ātrumlaivu sacensības netraucēs jauniešu korim “Balsis” no Bauskas puses ar kuģīti  ierasties Jelgavā, kur paredzēts koncerts – kuģītis tiks novirzīts pa Driksu uz piestātni Jāņa Čakstes bulvārī. Koris “Balsis” 30. augustā pulksten 18 Jelgavas dzelzceļa stacijā sniegs kormūzikas koncertu sērijas “Lielupes balsis” kulminācijas koncertu. Ieeja– bez maksas.

 

Foto: Latvijas Ūdens motosporta federācija/ Viesturs Lācis, Toms Smilškalns