13.7 °C, 0.4 m/s, 94.8 %

Jaunumi

Sākumlapa JaunumiJelgavā noslēdzies 2. Starptautisks mašīnbūves un metālapstrādes biznesa forums
Jelgavā noslēdzies 2. Starptautisks mašīnbūves un metālapstrādes biznesa forums
23/02/2018

No 21. līdz 23. februārim Jelgavas tehnikumā nosrisinājās 2. Starptautiskais mašīnbūves un metālapstrādes biznesa forums, pulcējot gandrīz 300 dalībniekus un jomas speciālistus no 13 valstīm – Vācijas, Zviedrijas, Somijas, Beļģijas, Lielbritānijas, Dānijas, Francijas, Lietuvas, Igaunijas, Krievijas, Kazahstānas, Uzbekistānas, kā arī no Latvijas.

 

Foruma programma tika veltīta mašīnbūvei un metālapstrādei, īpašu uzsvaru liekot uz tādiem nozares izaicinājumiem kā kvalificēta darbaspēka pieejamība, profesionālās izglītības piedāvātās iespējas un investīciju piesaistes nosacījumi turpmākajai attīstībai. 

 

Konferences atklāšanā Jelgavas pilsētas domes priekšsēdētājs Andris Rāviņš prezentēja arī mūsu pilsētas piedāvājumu potenciālajiem sadarbības partneriem un investoriem. Uzsverot Jelgavas priekšrocības uzņēmējdarbības nozarē – izdevīgo ģeogrāfisko novietojumu; pilsēta kā ekonomiski atīstīts zināšanu, tehnoloģiju un inovāciju centrs ar specializāciju mašīnbūves un metālapstrādes, kokapstrādes un pārtikas nozarēs; kā arī Latvijas Lauksaimniecības universitāte, kas sagatavo jaunos jomas speciālistus. Tāpat tika atzīmēts, ka Jelgava šobrīd strauji attīstās, kā  industriāla pilsēta un nozīmīgu vietu pilsētas uzņēmējdarbības nozaru struktūrā ieņem apstrādes rūpniecība. 

 

Reģistrēto uzņēmumu īpatsvars apstrādes rūpniecības nozarēs Jelgavā 2016.gadā

 

Picture1.png

 

Konferences laikā vairākās paneļdiskusijās tiks runāts par ražošanas efektivitāti un robotizāciju, investīciju piesaistes priekšnoteikumiem, “Rail Baltica” piedāvātajām loģistikas iespējām, kā arī izglītības nozares atbalsta iespējām inovāciju un jaunu produktu attīstībā. Savukārt foruma noslēgumā tika piedāvātas ekskursijas uz Jelgavas mašīnbūves un metālapstrādes uzņēmumiem un iestādēm, kas sniedz iespēju iegūt šai nozarei nepieciešamo specializāciju – “Zemgales reģiona kompetenču attīstības centrs”; AS “Jelgavas mašīnbūves rūpnīca”; NP Jelgavas Biznesa parks; Jelgavas biznesa inkubators; SIA “AKG THERMOTECHNIK LETTLAND”; SIA “Ferroplan”; SIA “Dinex Latvia”; SIA “SFM Latvia”; “Jelgavas tipogrāfija” un citi.

 

Forumu organizēja LIAA sadarbībā ar Jelgavas pašvaldību, Mašīnbūves un metālapstrādes rūpniecības asociāciju un Eiropas Biznesa atbalsta tīkla organizāciju Latvijā. 

 

Foto: Publicitāte 

 

Informācija sagatavota
Jelgavas pilsētas pašvaldības
Sabiedrisko attiecību pārvaldē