23.9 °C, 1.8 m/s, 72 %

Jaunumi

Sākumlapa JaunumiPilsētaJelgavā nostrādāja visas četras trauksmes sirēnas
Jelgavā nostrādāja visas četras trauksmes sirēnas
30/11/2020

Pirmdien, 30. novembrī, pārbaudot Valsts agrīnās brīdināšanas sistēmas darbību – trauksmes sirēnu tehnisko stāvokli, bojājumus vai traucējumus sirēnu darbībā un to skaņas signāla dzirdamību –, konstatēts, ka bez traucējumiem un bojājumiem automātiski nostrādāja visas četras Jelgavā izvietotās trauksmes sirēnas.

Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienesta (VUGD) pārstāve Viktorija Gribuste norāda, ka Zemgalē kopumā pārbaudīta 23 trauksmes sirēnu darbība un bojājumu to darbībā netika konstatēti, turklāt tās visas ieslēdzās automātiski. Jāatgādina, ka Jelgavā ir četras trauksmes sirēnas, kas atrodas Loka maģistrālē, Aviācijas, Filozofu un Akadēmijas ielās.

 

Visā Latvijā no šodien pārbaudītajām 162 trauksmes sirēnām, manuāli tika ieslēgtas četras trauksmes sirēnas, divas nenostrādāja, bet divām konstatēti rotācijas mehānisma bojājumi. Par visiem konstatētajiem traucējumiem, VUGD informēs Iekšlietu ministrijas Informācijas centru, kas atbild par trauksmes sirēnu uzturēšanu.

 

“Trauksmes sirēnas ir paredzētas iedzīvotāju ātrai brīdināšanai gadījumos ārkārtējā situācijā vai kad notikusi dabas vai tehnogēna katastrofa, vai arī pastāv to draudi. Ir būtiski regulāri pārbaudīt trauksmes sirēnas un ik reizi šīs pārbaudes organizēt citādāk, lai, ja būtu kādas aizķeršanās vai traucējumi, tas tiktu pamanīts un novērsts, tādējādi nodrošinot to, ka reālā situācijā sirēnas nostrādātu bez aizķeršanās. Aizvadītā gada novembrī trauksmes sirēnas iedarbinājām manuāli, šodienas – automātiski un 100 procentīga nostrādāšana ir ļoti pozitīvs rezultāts,” norāda VUGD Zemgales reģiona brigādes komandiera vietnieks Raimonds Kudlis.

 

Šodien VUGD 112 Zvanu centri saņēma 30 zvanus no iedzīvotājiem, kuri nebija ieguvuši informāciju par notiekošo trauksmes sirēnu darbības pārbaudi vai arī ziņoja par to, ka nedzird sirēnas. Līdztekus sirēnu pārbaudes laikā tika pārbaudīta sadarbība ar plašsaziņas līdzekļiem – TV un radio, ar kuriem VUGD ir noslēgts līgums par informācijas pārraidīšanu.

 

VUGD informē, ka Latvijā kopumā ir uzstādītas 164 trauksmes sirēnas, kuras ir izvietotas tā, lai  raidītais skaņas signāls būtu dzirdams apmēram 1,5 kilometru rādiusā (atkarībā no sirēnas izvietojuma augstuma, teritoriālās apbūves īpatnībām, pilsētas ikdienas trokšņiem, gaisa mitruma un vēja stipruma).

 

VUGD atgādina, ka gadījumos, ja iedzīvotāji iepriekš nav brīdināti par sirēnu pārbaudi, izdzirdot trauksmes sirēnu signālu, iedzīvotājiem jāieslēdz televizori un radioaparāti vai citas ierīces, piemēram, mobilo telefonu radiouztvērēji, informācijas saņemšanai par to ieslēgšanas iemeslu un nepieciešamo rīcību.

 

Papildus VUGD informē, ka sadarbībā ar mobilo sakaru operatoriem tiek īstenots pētījums par valsts agrīnās brīdināšanas sistēmas pilnveidošanu Latvijā, lai apdraudējuma situācijās varētu informēt iedzīvotājus, izmantojot mobilo sakaru tīkla pakalpojumus, iedzīvotājiem saņemot informāciju uz mobilajiem telefoniem. Pētījuma mērķis ir apzināt iespējamās tehnoloģijas, veikt to salīdzinājumu un izstrādāt prasības un tehnisko specifikāciju Latvijā atbilstošākās sistēmas ieviešanai.

 

 

Foto: Jelgavas pilsētas arhīvs

 

Informācija sagatavota

Jelgavas pilsētas pašvaldības

Sabiedrisko attiecību pārvaldē