18.3 °C, 2.8 m/s, 85.8 %

Jaunumi

Sākumlapa JaunumiPilsētaJelgavā notiek nometne sadraudzības pilsētas Ivanofrankivskas bērniem un jauniešiem
Jelgavā notiek nometne sadraudzības pilsētas Ivanofrankivskas bērniem un jauniešiem
02/07/2024

Lai Jelgavas sadraudzības pilsētas Ukrainā Ivanofrankivskas bērni pēc mācību gada, kas pagājis kara apstākļos, varētu vasaras brīvlaikā atpūsties, gūt pozitīvas emocijas un jaunus draugus, Jelgavas pašvaldība ar uzņēmēju atbalstu viņiem mūsu pilsētā rīko nometni “Jelgava – Mītava”. Šonedēļ Jelgavas pamatskolā “Valdeka”-attīstības centrs nometnē piedalās pirmā grupa – 29 bērni un jaunieši, kā arī pieci pavadošie pedagogi, bet pēc divām nedēļām ieradīsies otra nometnes dalībnieku grupa. Šodien nometnes dalībnieki pilsētas domē tikās ar Jelgavas domes priekšsēdētāju Andri Rāviņu.

Jelgavas pašvaldība maijā saņēma sadraudzības pilsētas Ivanofrankivskas mēra vēstuli ar lūgumu šovasar mēnesi mūsu pilsētā nometnē uzņemt Ivanofrankivskā dzīvojošos Ukrainas karā kritušo aizstāvju bērnus bāreņus, Ukrainas karavīru ģimeņu bērnus un pamatskolas vecuma bērnus. Bērni cieš no depresijas un dzīvo nepārtrauktā trauksmē, un nometne būtu iespēja viņiem kaut uz mirkli aizmirst pārdzīvoto un gūt pozitīvas emocijas.

Solidarizējoties ar Jelgavas sadraudzības pilsētu, pašvaldība jūlijā Jelgavas pamatskolā “Valdeka”-attīstības centrs organizē nometni “Jelgava – Mītava”. Tajā kopumā šomēnes tiks uzņemti līdz 60 bērniem un jauniešiem vecumā no 10 līdz 17 gadiem un 10 pavadošie pedagogi no Ivanofranivskas.

Katra grupa Jelgavā uzturēsies divas nedēļas. Nometnes laikā pamatskolas pedagogi sadarbībā ar citu pašvaldības iestāžu speciālistiem bērniem organizē dažādas aktivitātes – ekskursijas, darbnīcas un sporta aktivitātes. Viesi tiks iepazīstināti ar pilsētu, apmeklējot dažādas vietas, kā arī dosies ekskursijā pa Latviju.

Nometnes mūsu pilsētā notiek, pateicoties uzņēmēju atbalstam. Pašvaldības aicinājumam iesaistīties nometnes nodrošināšanā atsaucās uzņēmumi SIA “Evopipes”,  SIA “Gren Jelgava”,  “VAKS kooperatīvā sabiedrība”,  SIA “AKG Thermotechnik Lettland”,  SIA “Zn Metals”, SIA “Ceļu būvniecības sabiedrība “Igate””, SIA “RIMI Latvia”, SIA „Lidl Latvija“.