18.4 °C, 3 m/s, 59.4 %

Izglītība

Sākumlapa JaunumiIzglītībaJelgavā – “Sporto visa klase” desmitās sezonas fināls
Jelgavā – “Sporto visa klase” desmitās sezonas fināls
22/05/2024

Zemgales Olimpiskajā centrā norisinās projekta “Sporto visa klase” 10. sezonas noslēguma sporta svētki. Šodien par labāko klašu tituliem sacenšas 5. un 6. klases, bet ceturtdien, 23. maijā, par godalgām cīnīsies 3. un 4. klases. Jelgavu visās četrās grupās pārstāv Jelgavas 4. vidusskola.

Tiesības startēt finālsacensībās ieguva tās klases, kuras atlases kārtā izcīnīja vislielāko punktu skaitu. Tika ņemti vērā rezultāti stafešu sacensībās, VFS uzdevumu izpildē, vidējie vērtējumi sekmēs, kā arī paveikto labo darbu apraksti. Finālsacensībām kvalificējušās 12 klases 3. klašu grupā, 14 klases – 4. klašu grupā, 5. klašu grupā par galveno titulu sacentīsies astoņas klases, savukārt 6. klašu grupā – septiņas klases. Jāpiebilst, ka 5. un 6. klašu dalībnieki no katras klases ir ieguvuši divas vietas projekta nometnē “Personības akadēmija”.

Finālsacensībās skolēni un pedagogi visas dienas garumā ZOC piedalīsies deviņos dažādos uzdevumos, kā piemēram, kāpšanas trasē, orientēšanās sacensībās,  dažādos stafešu izaicinājumos, kā arī pārbaudīs savas zināšanas jautājumos par Olimpisko kustību, Olimpiešiem un gaidāmajām Parīzes Olimpiskajām spēlēm. Katra klašu grupa tiks vērtēta atsevišķi un pirmās trīs vietas iegūs galveno balvu – “Klasēnu”, medaļas, diplomus, gardumu grozu no “Rimi Latvia” un balvas no Latvijas Olimpiskās komitejas.

Īpašu dāvanu visām finālsacensību klasēm ir sarūpējusi Francijas vēstniecība Latvijā. Dzīvojot vasaras Olimpisko spēļu noskaņās, kas šovasar no 26.jūlija līdz 11. augustam norisināsies Parīzē, katra klase dāvanā saņems grāmatu Asterikss Olimpiskajās spēlēs.

2023./ 2024. mācību gadā projektā ”Sporto visa klase” piedalījās 317 klases jeb 6400 otro līdz sesto klašu skolēni no 35 pašvaldībām, tostarp Jelgavas. Dalībai projektā tika saņemti 94 jaunu klašu pieteikumi.

Pieteikumus 2024./ 2025. mācību gada sezonai klases var, sākot no 22. maija tīmekļvietnē www.olimpiade.lv.