15.7 °C, 2 m/s, 67.7 %

Jaunumi

Sākumlapa JaunumiJelgavā notiks darba suņu sacensības
Jelgavā notiks darba suņu sacensības
25/06/2019

29. un 30. jūnijā, Zemgales Olimpiskajā centrā notiks suņu apmācības centra “Inter Sport Canis” un Latvijas Kinoloģiskās federācijas organizētas starptautiskas darba suņu sacensības ”IGP”. Sacensībās piedalīsies rīzenšnauceri, dobermaņi, baseroni, malinua un vācu aitu suņi un tiks vērtēta suņu prasme dzīt pēdas, paklausība un aizsardzības darbs. Tāpat sacensībās Jelgavā tiks izvēlēti Latvijas komandas dalībnieki, kas septembrī valsti pārstāvēs “IGP” pasaules čempionātā Austrijā.

 

“IGP” sacensības tiek iedalītas trīs sarežģītības līmeņos, un Jelgavā būs iespēja novērtēt iesācēju un pasaules čempionu līmeni. “Pēdu dzīšana notiks ārpus pilsētas, bet paklausības un aizsardzības pārbaudījumiem ikviens varēs sekot līdzi Zemgales Olimpiskā centra stadionā. Paklausības daļā tiks vērtēta noteiktu vingrinājumu izpilde – galvenie kritēriji ir pareiza uzdevumu izpilde, suņa un pavadoņa ātrums un precizitāte, suņa vēlme strādāt kopā ar pavadoni. Savukārt aizsardzības daļā tiks vērtētas suņa spējas atvairīt uzbrukumu.

Suņi startēs pa sešiem flaitā jeb grupā, pildot uzdevumus pārī – kamēr viens suns pildīs paklausības uzdevumus, otram tiks dota komanda “guli” – arī šis ir viens no vingrinājumiem. Pēc neliela pārtraukuma šī paša flaita suņi piedalīsies aizsardzības daļā.

Sacensībās būs dalībnieki no Lietuvas, Igaunijas, Baltkrievijas, Krievijas un Latvijas, bet suņus tiesās slovēņu tiesnesis Mirans Mars. Aizsardzības daļā tiesneša palīgi būs Janniks Grube no Dānijas un Gustafs Ebers no Zviedrijas.

Jelgavā šādas sacensības notiks pirmoreiz, pulcējot dalībniekus, kuri piedalījušies dažādos “IGP” pasaules čempionātos un kur suņi vairākkārt parādījuši ievērojamus rezultātus.

Darba suņu sacensības Zemgales Olimpiskajā centrā bez maksas aicināts apmeklēt ikviens.

 

 

Foto: no Evijas Mankopas arhīva

 

Informācija sagatavota 

Jelgavas pilsētas pašvaldības

Sabiedrisko attiecību pārvaldē