-5.3 °C, 3.8 m/s, 84.2 %

Jaunumi

Sākumlapa JaunumiJelgavā notiks diskusija „Zemgale – inovatīvas rīcības un zinātnes centrs”
Jelgavā notiks diskusija „Zemgale – inovatīvas rīcības un zinātnes centrs”
19/02/2008

Piektdien, 22. februārī pulksten 11 Latvijas Lauksaimniecības universitātes (LLU) Ekonomikas fakultātē Svētes ielā 18 Zemgales Plānošanas reģiona (ZPR) administrācija sadarbībā ar Eiropas Savienības (ES) struktūrfondu reģionālo informācijas centru rīko diskusiju „Zemgale – inovatīvas rīcības un zinātnes centrs”.

Diskusijā, kurā aicināti piedalīties sabiedrības pārvaldes, zinātnisko, inovāciju un uzņēmējdarbības atbalsta institūciju, kā arī uzņēmējsabiedrību pārstāvji, iecerēts noskaidrot viedokļus par Zemgales plānošanas reģiona priekšrocībām un traucēkļiem inovatīvas uzņēmējdarbības attīstībā un kopīgu sadarbības projektu izveidē.

Pasākuma rīkotāji uzskata, ka tikai partnerībā ir iespējams radīt konkurētspējīgus inovatīvus produktus vai pakalpojumus, ieviest visjaunākās tehnoloģijas. Turklāt jāņem vērā, ka Zemgalē ir pietiekami liels skaits zinātnisko institūciju ar Lauksaimniecības universitāti centrā, attīstās vairākas inovatīvās darbības atbalsta struktūras. Tāpēc diskusijā, kurā par moderatoru uzaicināts LLU Sociālo zinātņu fakultātes socioloģisko pētījumu grupas vadītājs Voldemārs Bariss, lūkos rast atbildi uz jautājumu, vai Zemgales reģions ir konkurētspējīgs ar saviem cilvēkresursiem, inovācijām labvēlīgu infrastruktūru, uzņēmumiem, kas gatavi ražot jaunus produktus un ieviest jaunas tehnoloģijas.

Tāpat lūkos noskaidrot pievienotās vērtības radīšanas laukus Zemgalē – pārtikas pārstrādē, biotehnoloģiju attīstībā, mašīnbūvē un metālapstrādē, kokapstrādē, lauksaimniecībā un vēl citās nozarēs. Reģiona attīstības plānotājiem rūp zināt, vai zinātnieki ir ieinteresēti un gatavi pētīt to, kas nepieciešams biznesam, kā arī, vai uzņēmēji ir gatavi sadarboties gan viens ar otru, gan ar zintniekiem, piesakot projektus ES struktūrfondu atbalstam, vai inovāciju un uzņēmējdarbības atbalsta struktūras – biznesa inkubatori, zināšanu un tehnoloģiju pārneses punkti un biznesa atbalsta centri – spēj palīdzēt uzņēmējiem un zinātniekiem atrast vienam otru.

Diskusijā aicināts piedalīties Īpašu uzdevumu ministrs ES finanšu pārvaldes lietās Normunds Broks, Ekonomikas ministrijas un Investīciju attīstības aģentūras pārstāvji, LLU zinātņu prorektors Pēteris Rivža, Meža un koksnes produktu pētniecības un attīstības institūta direktors Andrejs Domkins, LLU maģistrantūras vadītāja Dzidra Kreišmane, Dobeles Valsts Augļkopības institūta vadošā pētniece Dalija Segliņa, LLU biznesa inkubatora „Valdeka” direktors Aigars Laizāns, Jelgavas Inovāciju centra direktors Agris Ķipurs, uzņēmēji Vitālijs Upenieks, Dainis Lagzdiņš, Pēteris Bila, Normunds Skauģis un Aigars Vaivars, kā arī Zemgales Plānošanas reģiona Attīstības padomes priekšsēdētājs Andris Rāviņš un izpilddirektors Raitis Vītoliņš. Diskusijā runāto atspoguļos nacionālo un reģionālo plašsaziņas līdzekļu pārstāvji.

Informāciju sagatavoja
Juris Kālis,
ZPR speciālists.
Tālrunis 63028085, 29144960.