22.5 °C, 3.8 m/s, 56.7 %

Jaunumi

Sākumlapa JaunumiPilsētaJelgavā notiks dokumentālās filmas “Nora” pirmizrāde
Jelgavā notiks dokumentālās filmas “Nora” pirmizrāde
02/05/2018

Trešdien, 2.maijā, plkst.19 Jelgavas kultūras namā notiks dokumentālās filmas “Nora” pirmizrāde.

Viņas dzīve bija kā spoža ziemeļblāzma, ko pildīja visdažādākās krāsu gammas. Viņas aicinājums bija dziedāt, un to viņa darīja.

 

Filmā stāstīsim par Padomju Latvijas estrādes dzīves neredzamo pusi – to, kā mākslinieki brauca koncertos uz kolhoziem un lauku kultūras namiem. Atcerēsimies padomju laikus, kad preces bija zem letes, cilvēki stāvēja garās rindās un visi ģērbās gandrīz vienādi.

 

Vienlaikus tas bija Noras laiks. Septiņdesmitajos gados, lai redzētu viņu uz skatuves, cilvēki stāvēja garās rindās. Nora kļuva par Latvijas estrādes zvaigzni un tautas mīluli.

 

Filmas “Nora” stāstu veido laikabiedru atmiņas – Raimonds Pauls, Viktors Lapčenoks, Zigmars Liepiņš, Mirdza Zīvere, Aija Kukule, Margarita Vilcāne, Žoržs Siksna un daudzi citi.

 

Filmēšanas grupa devās uz Ņujorku, lai būtu klāt brīdī, kad pirmo reizi pēc vairāk nekā divdesmit gadiem Noras dēls Georgs satika savu māsu Beatrisi.

Noras liktenis ir traģisma pilns, teiks muzikologi. “Viņa izdega kā lāpa”, sacīs kāda no Noras paziņām. Šis būs dokumentāls stāsts par Noru. Par Noru, kura mums atstājusi neaizmirstamu muzikālu stāstu. Stāstu, ko ir pienācis laiks izstāstīt.

 

Filmas režisore – Linda Olte, scenārija autors – Sandijs Semjonovs, vadošais operators – Andris Priedītis, producenti – Ieva Rozentāle, Artis Dobrovoļskis. Lomās – Dārta Daneviča un Niklāvs Kurpnieks.

 

Informācija sagatavota

Pašvaldības iestādē “Kultūra”