18.9 °C, 3.3 m/s, 65 %

Jaunumi

Sākumlapa JaunumiPilsētaJelgavā notiks gada lielākā specializētā kaķu izstāde
Jelgavā notiks gada lielākā specializētā kaķu izstāde
11/07/2017

Jau septīto gadu Jelgavā notiks specializētā kaķu izstāde “Jelgavas kaķis 2017”. Izstādē būs apskatāmi vairāk nekā 160 šķirnes kaķu no Baltijas valstīm, Somijas, Polijas un Krievijas.  Dalībnieku vidū būs gan Britu īsspalvainie kaķi, gan par maigajiem milžiem dēvētie Meinkūni, gan arī retāku šķirņu pārstāvji – Ēģiptes Mau, Kartēzijas kaķi, kā arī vēl daudz citas šķirnes. Viens no izstādes īpašajiem viesiem – tituliem bagātais Devonas rekss šķirnes runcis LV*Mitava Sebastian ir dzimis un audzis Jelgavā. Nepilnu 10 mēnešu vecumā viņš jau ir kļuvis par neskaitāmu starptautisku izstāžu uzvarētāju, kā arī ieguvis prestižo titulu „Baltic Winner 2017”.

 

Apmeklētājiem būs iespēja ne tikai iepazīties ar kaķiem, bet arī uzzināt par kaķu šķirnēm prezentācijās, kuras notiks izstādes laikā. Šķirņu prezentācijas vadīs pirmā un pašlaik vienīgā starptautiskās kaķu mīļotāju federācijas FIFe tiesnese Latvijā – Linda Riekstiņa. Katru diena viena prezentācija tiks veltīta tieši Meinkūniem, kuri sava izmēra un izskata dēļ vienmēr ir uzmanības centrā.

 

Izstādes noslēgumā tiks noteikti izstādes labākie kaķi, kuri sacentīsies par prestižo izstādes uzvarētāja titulu „Best In Show”, kā arī izstādes galveno balvu – „Jelgavas kaķis 2017”. Apmeklētājiem būs iespēja nobalsot par vislabāko izstādes kaķi, kurš saņems Jelgavas Domes īpašo kausu. “Jelgavas kaķa 2017”  nominēšana notiks svētdien, 30.jūlijā, pulksten 14.

 

Izstādē būs apskatāmi arī citi dzīvnieki: baloži, melnās vistas, dažādi grauzēji, kukaiņi un amfībijas, kanārijputniņi un plaša eksotisko papagaiļu kolekcija, kurus varēs ne tikai apskatīt, bet kļūt arī par kāda papagaiļa īpašnieku. Izstādē piedalīsies jau iemīļotie dažāda izmēra un krāsas truši.

 

Izstāde notiks 29. un 30. jūlijā Zemgales Olimpiskajā centrā, Kronvalda ielā 24. Izstāde būs atvērta apmeklētājiem 29.jūlijā no pulksten 10 līdz 17, 30. jūlijā no pulksten 10 līdz 15. Biļešu cena pieaugušajiem EUR 3, skolēniem studentiem un pensionāriem EUR 1.50,  pirmsskolas vecuma bērniem ieeja bez maksas.

 

Kaķu mīļotāju klubu asociācija “CFCA” ir starptautiskās organizācijas FIFe (Federation International Feline) biedrs un vienīgais oficiālais pārstāvis Latvijā. Asociācijas sastāvā ietilpst divi kaķu mīļotāju klubi – “Selēna” un “Rebuss”. Šajos klubos ir vairāk nekā 150 individuālo biedru un pārstāvētas vairāk nekā 20 dažādas kaķu šķirnes.

 

Tveršana1.JPG

 Publicitātes foto

 

 

Informācija sagatvota

JK-2017