16.6 °C, 0.8 m/s, 87.5 %

Jaunumi

Sākumlapa JaunumiPilsētaJelgavā notiks koncertuzvedums “Latvijas bērni izdejo un izdzied Eiropu”
Jelgavā notiks koncertuzvedums “Latvijas bērni izdejo un izdzied Eiropu”
15/03/2018

28. martā pulksten 18 Jelgavas Kultūras namā notiks koncertuzvedums skolas vecuma bērniem un jauniešiem “Latvijas bērni izdejo un izdzied Eiropu”. Tajā uzstāsies Tautas deju ansamblis “Zelta Sietiņš” un vokālais ansamblis “Momo”. Ansambļi iepazīstinās skatītājus ar Eiropas valstīm, izmantojot tādus mākslas veidus kā dejošanu, dziedāšanu, mūziku, runu un pat kinematogrāfiju.

Gatavojoties koncertam, mākslinieki paši izpētīja Lietuvas, Igaunijas, Somijas, Zviedrijas, Dānijas, Vācijas, Ungārijas, Bulgārijas, Slovēnijas, Čehijas, Rumānijas, Austrijas, Luksemburgas, Holandes, Beļģijas, Kipras, Grieķijas, Maltas, Itālijas, Īrijas un Francijas tautu daiļrades. Koncerta dalībnieki apguva visu valstu dejas un dziesmas, gatavoja esejas par eiropiešu dzīvesveidu un paražām.  Vairāk nekā 100 dažāda vecuma dalībnieki atklās skatītājiem minēto valstu kultūru savdabību un daudzveidību.

 

Koncerta apmeklētāji tiek aicināti jau iepriekš apgūt zināšanas par Eiropas valstīm, jo šī uzveduma laikā notiks konkurss, kurā, pareizi atbildot uz koncerta vadītāju – aktrises – Annas Šteinas un TV “sejas” – Kaspara Ozoliņa āķīgajiem jautājumiem, varēs nopelnīt dažādas balvas.

 

Uzvedums tapis Eiropas Kultūras mantojuma gada ietvaros ar Eiropas Komisijas pārstāvniecības Latvijā finansiālu atbalstu. Biļetes iespējams iegādāties Jelgavas Kultūras namā un “Biļešu Paradīzes” kasēs visā Latvijā un internetā www.bilesuparadize.lv. To cenas – 2 un 3 eiro.

 

Vairāk par pasākumiem un Eiropas Kultūras mantojuma gadu var uzzināt: mantojums2018.lv.

 

Satiksimies Jelgavā – vienosimies uzziņas un daiļrades priekā!

 

Foto – publicitātes.

 

 

Informācija sagatavota

Jelgavas pilsētas pašvaldības

Iestādē “Kultūra”