15.5 °C, 2.7 m/s, 74.5 %

Jaunumi

Sākumlapa JaunumiJelgavā notiks konkursa „Eiropas gada pašvaldība 2014” apbalvošanas ceremonija
Jelgavā notiks konkursa „Eiropas gada pašvaldība 2014” apbalvošanas ceremonija
24/09/2014

Jelgavas pilsēta šogad konkursā „Eiropas gada pašvaldību 2014”’ ieguvusi galveno balvu lielo pilsētu konkurencē. Piektdien, 26.septembrī pulksten 15 Jelgavas kultūras namā notiks Latvijas Pašvaldību savienības rīkotā konkursa noslēguma pasākums, kurā apbalvos uzvarētājus.

Jelgavas pilsēta šogad konkursā „Eiropas gada pašvaldību 2014”’ ieguvusi galveno balvu lielo pilsētu konkurencē. Piektdien, 26.septembrī pulksten 15 Jelgavas kultūras namā notiks Latvijas Pašvaldību savienības rīkotā konkursa noslēguma pasākums, kurā apbalvos uzvarētājus.
 
Uzvarētājus konkursa vērtēšanas komisija noteica trīs pašvaldību kategorijās. No lielajām pilsētām uzvarējusi Jelgava. Novadu konkurencē ar iedzīvotāju skaitu līdz 7000 ir uzvarējis Rundāles novads, savukārt Tukuma novads ir uzvarētājs starp novadiem ar iedzīvotāju skaitu virs 7000.

 Uzvarētājus konkursa nominācijās „Pašvaldība izglītotam, radošam un aktīvam iedzīvotājam” ar apakšnomināciju „Pašvaldība veselam iedzīvotājam” un laureātus nominācijā „Pašvaldība iedzīvotāju iesaistīšanai” ar apakšnomināciju „Pašvaldība ES vērtību un iespēju popularizēšanai”  organizētāji paziņos konkursa noslēguma ceremonijā Jelgavā.
 
Pirms svinīgā pasākuma pašvaldību delegācijām būs iespēja iepazīties ar Jelgavu, apmeklējot vairākus objektus, ko divās kārtās vērtēja arī konkursa komisija. Viesi varēs izvēlēties vienu no trim piedāvātām ekskursijām – pašvaldības Operatīvā informācijas centra un uzņēmuma „Fortum” apmeklējumu, braucienu ar autobusu uz Pārlielupi, kur varēs iepazīties ar 4. vidusskolas ikdienu, deju centru „Cukurfabrika” un Zemgales Olimpiskā centra darbību, kā arī doties kājām pa Jelgavas pilsētas vēsturisko centru.
 
Vērtēšanas komisija Jelgavu apmeklēja 18.augustā, kad tikās ar pašvaldības vadību, pārvalžu un iestāžu vadītājiem, lai noskaidrotu pašvaldības spēju nodrošināt iedzīvotāju dzīves kvalitāti vairākos aspektos, piemēram, personības attīstības veicināšanā, aptverot izglītību, fizisko labsajūtu, mobilitāti, sociālo iekļaušanu, un citos.
 
Par tradīciju konkursā kļuvusi arī Eiropas Gada cilvēku godināšana noslēguma pasākumā. Šo titulu iegūst cilvēki, kas daudz darba, pūļu, nesavtības un sirsnības ieguldījuši gan kultūras, gan veselīga dzīvesveida, izglītības un arīdzan iedzīvotāju iekļaušanas jomā, tā paaugstinot dzīves kvalitātes latiņu savā novadā vai pilsētā.
  
Konkurss tiek organizēts ar mērķi veicināt pašvaldību atbalstu iedzīvotāju dzīves kvalitātes uzlabošanā, nodrošinot to iedzīvotājiem daudzveidīgas un kvalitatīvas izglītības, atpūtas un iesaistīšanās iespējas.
Iepriekšējos divos gados Jelgava tika atzīta par labāko pašvaldību iedzīvotāju iesaistīšanā.
 

Informācija sagatavota
Jelgavas pilsētas pašvaldības
Sabiedrisko attiecību pārvaldē