18 °C, 1 m/s, 93 %

Jaunumi

Sākumlapa JaunumiSportsJelgavā notiks Latvijas BMX čempionāts
Jelgavā notiks Latvijas BMX čempionāts
21/06/2022

Jelgavas BMX trasē pie Zemgales Olimpiskā centra ik gadu notiek vismaz divas sacensības – nacionāla mēroga un pilsētas čempionāts. Šogad Jelgavā BMX nedēļas nogale būs 2. un 3. jūlijs, kad mūsu pilsētā tiks aizvadīts Latvijas un Jelgavas atklātais čempionāts.

Latvijas BMX čempionāts notiks 2. jūlijā pulksten 11, un dalībnieki tiks vērtēti gan individuāli, gan klubu vērtējumā. Sacensībās piedalīsies sportisti, sākot no sešu gadu vecuma un beidzot ar junioru, U-23 un elites grupas braucējiem, kā arī krūzeru braucēji.

 

“Tas, ka Latvijas čempionāts notiks Jelgavā, nenozīmē, ka tajā startēs vairāk pašmāju sportistu nekā tad, ja čempionāts būtu citā pilsētā. Plānoju, ka uz starta izies ap 40 kluba “Mītavas kumeļi” un Jelgavas Bērnu un jaunatnes sporta skolas BMX braucēju,” stāsta treneris Uldis Balbeks, piebilstot, ka mājas sacensības vienmēr ir īpašas, jo trase ir labāk zināma un sagaidāms lielāks savu līdzjutēju atbalsts. Tiesa, mājas trase sportistam ir arī papildu spiediens, bet ar to ir jāmāk tikt galā. “Kā pirms katrām sacensībām, mūsu mērķi ir visaugstākie gan individuāli, gan komandu vērtējumā,” piebilst treneris.

 

Latvijas BMX čempionātā 1.–3. vietas ieguvēji katrā kategorijā tiks apbalvoti ar medaļām. Vecuma kategorijās līdz 10 gadiem tiks apbalvoti arī 4.–8. vietas ieguvēji. Par godalgotajām vietām junioru, U-23 un elites grupā papildus būs naudas balvas.

 

Klubu kopvērtējumā tiks ieskaitīti katra kluba astoņi labākie rezultāti, un no vienas vecuma kategorijas vērtēs tikai vienu dalībnieku.

 

3. jūlijā pulksten 10.30 sāksies Jelgavas atklātais čempionāts BMX. Kā ierasts, vienā no puišu grupām braucēji cīnīsies arī par Gata Jonkus piemiņas kausu, norāda Jelgavas kluba “Mītavas kumeļi” vadītājs Aivars Balbeks. G.Jonkus dzimis 1978. gadā, bija viens no pirmajiem BMX braucējiem Latvijā un vairākkārtējs Latvijas čempions.

 

2005. gadā viņš devās mūžībā, un kopš 2014. gada Jelgavas atklātajā BMX čempionātā tiek pasniegts viņa vārdā nodēvētais piemiņas kauss.

 

Skatītājiem ieeja uz sacensībām abas dienas ir bez maksas. Sacensības plānots rādīt tiešraidē kluba “Mītavas kumeļi” “Facebook” lapā.

 

 

Foto: Jelgava.lv