26.8 °C, 3.6 m/s, 38.2 %

Jaunumi

Sākumlapa JaunumiSportsJelgavā notiks Latvijas čempionāts Latīņamerikas dejās
Jelgavā notiks Latvijas čempionāts Latīņamerikas dejās
16/01/2020

8. februārī Jelgavā norisināsies Latvijas čempionāts Latīņamerikas dejās, kas ir viens no trim nacionālajiem čempionātiem sporta dejās. Čempionātā tiks noskaidroti labākie dejotāju pāri, kuri piedalīsies pasaules un Eiropas čempionātā. Savukārt 9. februārī dejotāji sacentīsies par Jelgavas Domes kausu.

Jelgavā 2017. gadā notika Latvijas čempionāts desmit dejās, 2018. un 2019. gadā – Latvijas čempionāts standartdejās, bet šogad jelgavniekiem pirmo reizi būs iespēja klātienē vērot Latvijas čempionātu Latīņamerikas dejās. “Intriga Latvijas čempionātā saglabāsies līdz beigām, jo dejotājus vērtēs starptautiska augsta ranga tiesnešu komanda, maksimāli izslēdzot subjektīvismu,” skaidro čempionāta organizatore sporta deju kluba “Lielupe” vadītāja Ilona Freimane.

 

8. februārī Latvijas čempionāts Latīņamerikas dejās sāksies pulksten 14 ar bērnu, U-21 vecuma dejotāju un senioru startiem, kam sekos junioru un jauniešu vecuma grupu sacensības. Izšķirošie notikumi norisināsies no pulksten 19, kad sāksies fināli junioriem, jauniešiem un tiks noskaidroti čempioni pieaugušo grupā. Divi labākie pāri katrā grupā iegūs tiesības pārstāvēt valsti Eiropas un pasaules čempionātā. Čempionātā startēs arī Jelgavas dejotāji, un viskuplāk mūsu pilsēta būs pārstāvēta junioru I grupā (12–13 gadi). Apbalvošana plānota ap pulksten 21. Jāpiebilst, ka 8. februāra rīta cēlienā no pulksten 11.15 notiks Latvijas Kausa posms junioriem un cīņa par Jelgavas Domes kausu bērniem. Detalizēta dienas programma pieejama šeit

 

9. februārī sacensības sāksies pulksten 10.30 ar iesācēju startu. Jelgavas Domes kausa izcīņa sāksies pēc pulksten 12, un dejotāji par kausu sacentīsies vairākās grupās, sākot ar bērniem un beidzot ar senioriem. Piedalīties Jelgavas domes kausa izcīņā aicināti arī dejotāji no Lietuvas un Igaunijas. Apbalvošana plānota ap pulksten 18. Detalizēta dienas programma pieejama šeit.

 

Skatītājiem ieeja katrā sacensību dienā ir 7 eiro, pensionāriem – 1 eiro. Jāpiebilst, ka Latvijas čempionāts tiks pārraidīts tiešraidē SportacentrsTV. 

 

Sacensības organizē sporta deju klubs “Lielupe” sadarbībā ar Jelgavas pilsētas pašvaldību un Jelgavas pilsētas pašvaldības iestādi “Sporta servisa centrs”, Jelgavas novada pašvaldību un Latvijas Sporta deju federāciju.

 

Foto: no SDK “Lielupe” arhīva