16.7 °C, 0.8 m/s, 86.7 %

Jaunumi

Sākumlapa JaunumiJelgava novērtēta kā 8. biznesam piemērotākā pilsēta Baltijā
Jelgava novērtēta kā 8. biznesam piemērotākā pilsēta Baltijā
10/06/2014

Jau otro gadu žurnālā „Forbes” publicēts Baltijas reģionālo pilsētu reitings pēc piemērotības biznesam. Salīdzinot ar iepriekšējo gadu, Jelgava ir pakāpusies četras vietas augstāk un Baltijas reģionālo pilsētu konkurencē ieņem 8.vietu, bet Latvijas mērogā – 3.vietu. Pilsētas tika vērtētas sešās kategorijās – sociālie rādītāji, pirktspēja, darījumu klimats, noturība pret krīzi, infrastruktūra un komforts.

Foto: Ivars Veiliņš

Jau otro gadu žurnālā „Forbes” publicēts Baltijas reģionālo pilsētu reitings pēc piemērotības biznesam, kurā Jelgava ieņem 8.vietu, bet Latvijas mērogā – 3.vietu. Pērn Baltijas reģionālo pilsētu konkurencē Jelgava tika atzīta par 12. labāko, bet Latvijas pilsētu konkurencē – 5.labāko.

Kā Baltijā biznesam piemērotākā pilsēta minēta Kauņa, kas pērn bija otrajā vietā. Šogad otro vietu ieņem Igaunijas pilsēta Tartu, kurā ceturtā daļa no iedzīvotājiem ir studenti, bet trešo vietu – Pērnava. No Latvijas pilsētām visaugstāk Baltijas mērogā novērtēta Ventspils – 5. vieta. Publikācijā netika iekļautas Baltijas valstu galvaspilsētas.

Pilsētas tika vērtētas sešās kategorijās – sociālie rādītāji (iedzīvotāju skaits, studentu skaits); pirktspēja (strādājošo vidējā darba samaksa, dzīvojamās platības cenas); darījumu klimats (jau esošās uzņēmumu ķēdes – bankas, ēdināšanas iestādes, autosaloni, azartspēļu zāles, apģērbu veikalu tīkli, pārtikas un saimniecības veikalu tīkli); noturība pret krīzi (dzīvojamo platību cenu dinamika pēdējos sešos gados, bezdarba līmenis); infrastruktūra (transports, pilsētas mēra reputācija, potenciālie draudi uzņēmējdarbībai); komforts (viesnīcas – gultas vietu skaits –, attālums no galvaspilsētas).

Informācija sagatavota
Jelgavas pilsētas pašvaldības
Sabiedrisko attiecību pārvaldē