17.5 °C, 2.9 m/s, 84.9 %

Jaunumi

Sākumlapa JaunumiSportsJelgava pavada Edgaru Krūmiņu uz Tokijas olimpiskajām spēlēm
Jelgava pavada Edgaru Krūmiņu uz Tokijas olimpiskajām spēlēm
15/07/2021

“Ne tikai Latvija, bet arī Jelgava ir stipra un gudra. Arī 3×3 basketbols ne tikai ar spēku, bet arī ar prātu jāspēlē. Esam lepni, ka Jelgava būs pārstāvēta olimpiskajās spēlēs, un novēlu: lai tavs skats un roka ir droši, lai punkti krīt un uzvaras nāk!” ceturtdienas vakarā, pavadot ceļā uz Tokijas olimpiskajām spēlēm 3×3 basketbolistu Edgaru Krūmiņu, viņam novēlēja Jelgavas valstspilsētas domes priekšsēdētājs Andris Rāviņš.

Edgars Krūmiņš ar Latvijas 3×3 basketbola izlasi uz Tokiju dosies 16. jūlijā, bet pirms tam sportistam ceļamaizi līdz deva un spēka vārdus teica viņa dzimtajā pilsētā Jelgavā.

 

Pavadīt sportistu uz olimpiskajām spēlēm bija ieradies Edgara pirmais treneris Jelgavas Bērnu un jaunatnes sporta skolā Pēteris Lagzdiņš. Viņš pastāstīja, ka reiz, Edgara sporta gaitu pirmsākumos, puišu komanda piedalījusies turnīrā Rīgā, tas rādīts TV un komentētājs kādā epizodē paziņojis, ka Jelgavai ir savs Čārlzs Bārklijs. Čārlzs Bārklijs ir amerikāņu basketbolists, kurš kopš 1984. gada spēlēja Nacionālajā basketbola līgā spēka uzbrucēja pozīcijā. Vēl treneris uzsvēra, ka Edgara lielais atbalsts ir viņa ģimene un tēvs vēl joprojām pēc katras Edgara spēles sazinās ar treneri Pēteri Lagzdiņu un pārrunā rezultātu.

 

Spēka vārdus Edgaram teica arī BK “Jelgava/LLU”, kurā daudzus gadus spēlējis arī Edgars, galvenais treneris Gatis Justovičs. “Kad pirms gadiem septiņiem kopā ar Edgaru sākām spēlēt 3×3 basketbolu, mums pat prātā nevarēja ienākt, ka tas kādreiz būs olimpiskais sporta veids. Tāpēc man ir ļoti liels prieks par Edgaru, ka viņš piedalīsies olimpiskajās spēlēs, un novēlu viņam veselību!” tā Gatis Justovičs. Atbalstu Edgaram pauda arī paraolimpietis Edgars Bergs, kuram šīs būs ceturtās olimpiskās spēles.

 

Jelgavas valstspilsētas pašvaldības iestādes “Sporta servisa centrs” direktores vietniece Maija Actiņa Edgaram uz Tokiju līdzi deva trīs latviešu tautas teicienus: ko viens nevar, var otrs; darbs, daudzreiz darīts, meistaru darina; darbs, daudzreiz darīts, viegls top. “Un pats svarīgākais, ko gribu teikt – lai arī tu mūs tur, Tokijā, neredzēsi, zini: mēs esam aiz tevis, mēs esam aiz visiem mūsu olimpiešiem,” teica Maija Actiņa.

 

Edgars Krūmiņš teica paldies savai pilsētai Jelgavai par sirsnīgo pavadīšanu uz Tokiju. “Šis ceļš uz Tokiju ilga piecus gadus un bija ļoti smags,” atzina sportists, solot olimpiskajās spēlēs izdarīt maksimumu.

 

Jāatgādina, ka Tokijas olimpiskajās spēlēs startēs trīs Jelgavas sportisti: 3×3 basketbolists Edgars Krūmiņš, karatists Kalvis Kalniņš un šķēpmetējs Gatis Čakšs. Savukārt uz Tokijas paraolimpiskajam spēlēm augusta izskaņā dosies lodes grūdējs Edgars Bergs. Lai jelgavniekus informētu par šo nozīmīgo notikumu Jelgavas sporta dzīvē, pie Jelgavas sporta halles un Zemgales Olimpiskā centra izvietoti baneri, kas iepazīstina ar visiem četriem Jelgavas olimpiešiem.

 

 

Foto: Jelgava.lv

Video: Jelgavas Sporta servisa centrs