14.6 °C, 0.8 m/s, 88.9 %

Jaunumi

Sākumlapa JaunumiJelgavā piektdien skolā ieradās vairāk nekā 30 bērnu
Jelgavā piektdien skolā ieradās vairāk nekā 30 bērnu
13/03/2020

Neskatoties uz valstī izsludināto ārkārtējo situāciju, Jelgavā piektdienas rītā pilsētas skolās bija ieradušies vairāk nekā 30 bērnu – pārsvarā jaunāko klašu skolēni. Mācību iestādes sazinājās ar bērnu vecākiem, informējot par aktuālo informāciju saistībā ar epidemioloģiskās drošības pasākumiem pret Covid-19 vīrusa izplatību. Sarunās ar mācību iestādes pārstāvjiem daļa vecāku atzina, ka valsts sniegtā informācija par ārkārtējo situācijas izsludināšanu viņus nav sasniegusi.

Atgādinām, ka saskaņā ar valstī noteikto ārkārtējo situāciju tiek pārtraukta mācību procesa norise klātienē visās izglītības iestādēs, nodrošinot no 13. marta mācības attālināti, izņemot centralizēto valsts pārbaudījumu norisi. Savukārt, lai apmeklētu pirmsskolas izglītības iestādi, vecākiem jāiesniedz pirmsskolas izglītības iestādē rakstisks apliecinājums, ka bērns un ģimene nav apmeklējuši Covid-19 skartās valstis vai teritorijas, nav bijis kontaktā ar Covid-19 saslimušajiem vai kontaktpersonām un vecākiem nav iespēju citādi nodrošināt bērna pieskatīšanu.

 

Savukārt mācību iestādēs – Jelgavas 6. vidusskolā, 4. sākumskolā un Centra pamatskolā būs atvērtas grupas, kurās obligātās pirmsskolas izglītības programmas apgūst 5 un 6 gadus veci bērni.

 

Arī šiem vecākiem, tāpat kā pirmsskolas izglītības iestādēs, skolai jāiesniedz rakstisks apliecinājums, ka bērns un ģimene nav apmeklējuši Covid-19 skartās valstis vai teritorijas, nav bijis kontaktā ar Covid-19 saslimušajiem vai kontaktpersonām un vecākiem nav iespēju citādi nodrošināt bērna pieskatīšanu. Ar ēdinātājiem notiek sarunas par ēdiena nodrošināšanu šiem bērniem.

 

Lai optimāli organizētu darbu, vecāki, kas ir izlēmuši, ka šajā laikā bērns bērnudārzu neapmeklēs, aicināti par to rakstiski informēt attiecīgo pirmsskolas izglītības iestādi.

 

Lūgums sekot aktuālajai informācijai!

 

 

Foto: Jelgavas pilsētas arhīvs

 

Informācija sagatavota

Jelgavas pilsētas pašvaldības

Sabiedrisko attiecību pārvaldē