16.9 °C, 0.5 m/s, 89.9 %

Jaunumi

Sākumlapa JaunumiSportsJelgavā pulcēsies Latvijas spēcīgākie smagatlēti
Jelgavā pulcēsies Latvijas spēcīgākie smagatlēti
08/12/2022

10. decembrī Jelgavā norisināsies 2022. gada Jelgavas un Latvijas atklātais čempionāts svaru stieņa spiešanā guļus, kas pulcēs spēcīgākos Latvijas atlētus.

Sacensības notiks 10. decembrī Jelgavas Sporta hallē, sākums – pulksten 11. To mērķis ir ne vien noskaidrot Jelgavas un Latvijas čempionus abu dzimumu visās vecuma grupās, bet arī sastādīt Latvijas izlasidalībai 2023. gada Eiropas un pasaules čempionātā.

 

Saskaņā ar čempionāta nolikumu ir noteikts sākuma svars, ar kādu dalībnieki var sākt sacensties. Sievietes un veterāni V60 (3. grupa) un V70 (4. grupa) var sākt ar jebkādu svaru, bet jauniešiem (U1-8), junioriem (U-23), vīriešu open grupas sportistiem, veterāniem V40 (1. grupa) un V50 (2. grupa) jāsāk ar savu svaru. Kā zināms, katram dalībniekam ir ierobežots piegājienu skaits, tāpēc sacensībās reizēm taktiskās cīņas ir spraigākas par cīņām ar svaru stieni.

 

Dalībnieki tiks vērtēti individuāli – savā vecuma un svara kategorijā, kā arī absolūtajā vērtējumā –, bet vienlaikus tās būs arī sacensības komandu konkurencē. Komandu vērtējumā tiks ņemti vērā katras dzimuma un vecuma grupas pieci labākie rezultāti, neatkarīgi no svara kategorijas.

 

Dalībnieku pieteikšanās noslēdzās 6. decembrī, un, kā informē kluba pārstāve Jana Jansone, sacensībām pieteikušies 250 dalībnieki no Latvijas un Lietuvas.

 

Jāpiebilst, ka paralēli Jelgavas un Latvijas čempionātam notiks arī Latvijas Universiādes sacensības spiešanā guļus. Tāpat Jelgavā notiks Latvijas kausa uzvarētājkomandu apbalvošana un Sporta meistara sertifikātu pasniegšana.

 

Sacensībām tiešsaistē varēs sekot līdz ŠEIT.

 

Sacensības organizē Latvijas Pauerliftinga federācija sadarbībā ar biedrību “Spēka Pasaule”, klubu “Apolons” un Jelgavas pašvaldības iestādi “Sporta servisa centrs”.

 

 

Foto: Latvijas Pauerliftinga federācija