18.2 °C, 1.6 m/s, 89.8 %

Jaunumi

Sākumlapa JaunumiJelgavā represēto piemiņai atskaņos Friģeša Hidaša
Jelgavā represēto piemiņai atskaņos Friģeša Hidaša
13/06/2006

Organizatori informē, ka koncertā piedalīsies profesionālais pūtēju orķestris “Rīga”, Jelgavas 4.vidusskolas jauktais koris “Spīgana”, jauktais koris “Zemgale”, Jelgavas Svētās Annas baznīcas jauktais koris un solisti Evita Zālīte-Raituma (soprāns), Ieva Parša (mecosoprāns), Kristaps Niedra (tenors) un Juris Ādamsons (baritons). Diriģēs Jānis Puriņš.

Ieeja koncertā bez maksas. Friģeša Hidaša “Rekviēma” pasaules pirmatskaņojums notika 1996.gada 3.novembrī Budapeštā. Tas tapis kā pasūtījuma darbs 1956.gada Ungārijas revolūcijas 40 gadu piemiņai.

Rekviēms ir unikāls, jo rakstīts pūtēju orķestrim, soprānam, altam, tenoram, basam un korim rekviēma tradicionālajā formā.

Friģešs Hidašs dzimis Budapeštā 1928.gadā, studējis kompozīciju Ferenca Lista Mūzikas akadēmijā, piecpadsmit gadus bijis Nacionālā teātra mūzikas direktors, pēc tam kļuvis par Municipālās operetes mūzikas direktoru. Komponējis operas, baletus, koncertus, kamermūziku, darbus koriem, pazīstams arī kā pūtēju orķestru mūzikas komponists.