19.9 °C, 1.8 m/s, 84.6 %

Jaunumi

Sākumlapa JaunumiPilsētaJelgavā sadejos četri tūkstoši bērnu
Jelgavā sadejos četri tūkstoši bērnu
28/05/2018

Šodien, 2. jūnijā, Jelgavā, Zemgales Olimpiskajā centrā, pulcēsies gandrīz 4100 dejotāji no 118 bērnu deju kolektīviem, lai piedalītos divdesmitajā tautas deju festivālā “Latvju bērni danci veda”.

Šis ir 20. festivāla norises gads un šogad tas dejotājus pulcēs Jelgavā un Daugavpilī. Deju kolektīviem bija iespēja pašiem izvēlēties, kurā no abām pilsētām viņi izdejos sava novada vai kolektīva iemīļotās dejas. Līdztekus dalībai koncertos bērni iepazīs arī mūsu pilsētu, tās kultūrvēsturisko vidi, tradīcijas un sasniegumus. Dalībai festivālā pieteikušies 118 kolektīvi – lielākoties 1.–9. klašu deju kolektīvi.

 

Festivāla “Latvju bērni danci veda” gaisotni 2. jūnijā varēs izbaudīt vairākās Jelgavas vietās. Pasākuma atklāšana Raiņa parkā notiks pulksten 10, bet no pulksten 11 līdz 15 Raiņa parkā, laukumā pie kultūras nama galvenās ieejas un pils saliņā notiks ielu koncerti, kuros deju kolektīvi uzstāsies ar 10–15 minūšu garām individuālajām programmām. Gan festivāla dalībniekiem, gan apmeklētājiem būs arī iespēja piedalīties bērnu un jauniešu centra “Junda”, Jelgavas pilsētas bibliotēkas, Jelgavas Mākslas skolas, mākslas studijas “Mansards”, mazpulku un Sporta servisa centra aktivitātēs.

 

Pulksten 16 Jāņa Čakstes bulvārī sāksies festivāla dalībnieku svētku gājiens, kas virzīsies pa Lielo ielu, Brīvības bulvāri un Lāčplēša ielu, noslēdzoties Zemgales Olimpiskajā centrā. Gājiena ieskaņā festivāla dalībnieki un citi interesenti aicināti nolikt ziedus pie Latvijas pirmā Valsts prezidenta Jāņa Čakstes pieminekļa.

 

Jāpiebilst, ka autovadītājiem tautas deju festivāla “Latvju bērni danci veda” norises laikā jārēķinās ar satiksmes ierobežojumiem.

 

Screenshot (295)(2).jpg

 

Svētku noslēgumā Zemgales Olimpiskajā centrā pulksten 18 notiks lielkoncerts, kurā kopīgā deju uzvedumā vienosies vairāki desmiti deju kolektīvu.

 

Visi festivāla pasākumI būs pieejami bez maksas.

 

Festivālu organizē Valsts izglītības satura centrs sadarbībā ar Jelgavas pilsētas pašvaldību.

 

plakats_9.jpg

 

Pasākuma apmeklētājs piekrīt, ka tiks filmēts un fotografēts. Uzņemtais materiāls var tikt translēts, reproducēts un izplatīts bez ierobežojuma.

 

Foto: Jelgavas pilsētas pašvaldība 

 

 

Informācija sagatavota

Jelgavas pilsētas pašvaldības

Sabiedrisko attiecību pārvaldē