22.8 °C, 1.9 m/s, 64.5 %

Jaunumi

Sākumlapa JaunumiSatiksmeJelgavā sāk strādāt trīs elektroauto uzlādes stacijas
Jelgavā sāk strādāt trīs elektroauto uzlādes stacijas
24/11/2020

Novembrī Latvijas elektroautomobiļu ātrās uzlādes tīklu “e-mobi” papildina vēl 40 jaunas stacijas. Turpinot sistēmas attīstību, trīs jaunas elektroauto uzlādes stacijas turpmāk pieejamas arī Jelgavā. Tādējādi nodrošināta ērta elektromobiļu pārvietošanās visā Latvijas teritorijā – elektrospēkratus turpmāk varēs uzlādēt 112 “e-mobi” tīkla stacijās.

Kā informē Ceļu satiksmes drošības direkcijas (CSDD) pārstāve Agnese Korbe, jaunatvērtās stacijas ir izvietotas reģionālo ceļu tīklā un apdzīvotās vietās – Rīgā, Pierīgā un lielajās Latvijas pilsētās. Jelgavā atvērtas trīs jaunas uzlādes stacijas – Katoļu ielā 18, Rūpniecības ielā 75a un Loka maģistrālē 2a.

 

Valsts nozīmes ātrās uzlādes tīkls tapis Eiropas Reģionālā attīstības fonda (ERAF) projekta “Elektrotransportlīdzekļu uzlādes infrastruktūras izveidošana” otrās kārtas ietvaros. Finansējuma saņēmējs ir Satiksmes ministrija un projekta īstenotājs ir CSDD.

 

Darbs pie elektromobiļu uzlādes staciju tīkla tiks turpināts, un līdz 2021.gada beigām kopumā paredzēts uzstādīt līdz 139 ātrās uzlādes stacijām. Informācija par uzlādes stacijām atrodama ŠEIT.

 

“Izvēloties staciju vietas, ir padomāts arī par to, ko klientiem darīt 15-20 minūtes, kamēr notiek e-auto uzlāde. “e-mobi” uzlādes punkti atrodas vietās ar skaistiem skatiem uz jūru, to apkārtnē ir kultūrvēsturiski pieminekļi, muižas, baznīcas un pastaigu takas. Bet, ja šoferim nākas veikt auto uzlādi nogurušam, īpaši naktī, kad līdz mājām palicis vairs tikai nepilnu stundu garš ceļš, aicinām praktizēt “spēka snaudu”. 20 minūtes salds miegs un uzlādēts auto ir garants drošam mājupceļam,” stāsta CSDD Elektromobilitātes sistēmas attīstības daļas vadītājs Pauls Beinarovičs.

 

 

Foto: Jelgavas pilsētas arhīvs

 

Informācija: CSDD