23.3 °C, 3.2 m/s, 41 %

Jaunumi

Sākumlapa JaunumiPilsētaJelgavā sākusies apkures sezona
Jelgavā sākusies apkures sezona
25/09/2019

Šonedēļ centralizētās apkures uzņēmums “Fortum Jelgava” ir sācis pieslēgt apkuri dzīvojamām mājām, uzņēmumiem un sabiedriskajiem objektiem. Līdz otrdienai, 24. septembrim, apkure bija nodrošināta 23 mājām un vienai sabiedriskai ēkai un bija saņemts 31 pieteikums par apkures pieslēgšanu.

Jelgavā ir arī vairākas dzīvojamās mājas, kuru iedzīvotāji ir izvēlējušies apkuri vasarā neatslēgt. Pazeminoties āra gaisa temperatūrai, apkure šajās mājās ieslēdzas automātiski. Jelgavā šo tehnoloģiju piedāvāto iespēju šogad izmantoja sešas dzīvojamās mājas.

 

Kārtība, kādā Jelgavā tiek pieslēgta apkure, ir palikusi nemainīga – dzīvokļu īpašniekiem ir jāgriežas pie savas mājas kontaktpersonas (mājas vecākā) vai pie sava nama pārvaldnieka, kas ir saņēmusi dzīvokļu īpašnieku pilnvarojumu kārtot ar apkures un karstā ūdens pieslēgšanu un režīmiem saistītus jautājumus, un mājas pilnvarotā kontaktpersona kopā ar pārvaldnieku dod rakstisku norādījumu apkures pieslēgšanai mājai.

 

Vispirms apkure tiek nodrošināta mājām, kurām nav parāda par patērēto siltumu. SIA “Fortum Jelgava” ir ap 16 000 klientu, un apmēram 12 procenti no tiem nav norēķinājušies par siltumenerģiju.

 

Saskaņā ar Siltumenerģijas piegādes un lietošanas noteikumiem pirms apkures sezonas uzsākšanas ikvienai ēkai ir jāveic siltumapgādes sistēmas hidrauliskā pārbaude.

 

Jāpiebilst, ka siltumenerģijas tarifs Jelgavā ir 54,28 eiro bez PVN par megavatstundu – tas ir spēkā kopš 2018. gada 1. novembra.

 

 

Foto: Jelgavas pilsētas arhīvs

 

Informācija sagatavota

Jelgavas pilsētas pašvaldības

Sabiedrisko attiecību pārvaldē