15.1 °C, 1.3 m/s, 98.5 %

Izglītība

Sākumlapa JaunumiIzglītībaJelgavā sestdien notiks Skaļās lasīšanas sacensības
Jelgavā sestdien notiks Skaļās lasīšanas sacensības
14/05/2024

18. maijā no pulksten 12 līdz 14 Jelgavas Centra pamatskolas zālē notiks Nacionālās Skaļās lasīšanas sacensību 2. kārta. Ierasties un atbalstīt savu čempionu aicināti skolēnu vecāki, draugi, skolotāji, mentori, bibliotekāri un visi pārējie interesenti.

Skaļās lasīšanas sacensības ir konkurss 11–12 gadus jauniem 5. klašu skolēniem, kurā tiek noskaidrots lasīšanas čempions, kas uz gadu kļūst par Latvijas Nacionālās bibliotēkas (LNB) Bērnu direktoru un iegūst oficiālu ceļojošo trofeju skolai, kā arī individuālu balvu un dāvanu kartes grāmatu iegādei. LNB kopā ar Latvijas Bērnu un jaunatnes literatūras padomi, bibliotēkām un skolām 30 reģionos, tostarp Jelgavas reģionā, visā Latvijā rīko Latvijas Nacionālās skaļās lasīšanas sacensības jau kopš 2017./2018. mācību gada.

Šogad Nacionālās Skaļās lasīšanas sacensībās savu dalību pieteikušas vairākas skolas un bibliotēkas – Jelgavas Centra pamatskola un Jelgavas 4. sākumskola, Kalnciema pagasta pamatskola/Kalnciema bibliotēka, Vilces pamatskola/ Vilces bibliotēka,  Zaļenieku komerciālā un amatniecības vidusskola, Elejas vidusskola/Bērvircavas bibliotēka, Svētes pamatskola, Vircavas vidusskola. Pirmās kārtas sacensības jau notikušas visās augstākminētajās skolās un bibliotēkās. Pavisam 1. kārtas sacensībās šogad piedalījās 235 Jelgavas novada un Jelgavas pilsētas skolēni.

Konkurss notiek trīs posmos – sacensības skolā vai vietējā bibliotēkā, reģionālais fināls – Jelgavas Centra pamatskolā 18. maijā  un valsts fināls – Latvijas Nacionālajā bibliotēkā 5. oktobrī.

Sacensību mērķis ir pilnveidot bērnu prasmes izvēlēties piemērotu un interesantu literatūru skaļai lasīšanai, sekmēt interesi par lasīšanu un grāmatām, saliedēt bērnus kopīgām lasīšanas aktivitātēm, kā arī veicināt lasītprieku.

Skolēnu 3 minūšu lasījumu žūrija vērtē pēc šādiem kritērijiem:

  • Jāprot pastāstīt par grāmatas izvēli un sevi kā lasītāju;
  • Skaidra dikcija, dabiska intonācija;
  • Dalībnieks lasa piemērotā tempā;
  • Dalībnieks prot emocionāli aizraut klausītājus;
  • Fragmenta izvēle: ir pievērsta uzmanība oriģinalitātei, pabeigtībai. Nobeigums var būt arī atvērts, lai rosinātu klausītāju interesi.

Reģionālo finālu Jelgavas Centra pamatskolā 18. maijā rīko Jelgavas Pilsētas bibliotēka, sadarbībā ar  Latvijas Nacionālo bibliotēku un Jelgavas Centra pamatskolu. Pasākumu Jelgavas Centra pamatskolā vadīs aktrise Zane Jančevska.