16.5 °C, 0.6 m/s, 86.1 %

Jaunumi

Sākumlapa JaunumiJelgavā svētkus svinēs LLU pirmkursnieki
Jelgavā svētkus svinēs LLU pirmkursnieki
29/09/2006

Tas ir jautrs un asprātīgs teatralizēts uzvedums, kurā galveno personu lomā iejūtas gandrīz visi vairāk nekā 2490 aizvadītajā vasarā pirmajā kursā uzņemtie studenti. Viņi tiekas ar sirmu bārdu apveltītu vīru – Azemitologu, kurš simbolizē Zinību patronu. Minētā tradīcija Lauksaimniecības universitātē izveidojusies pirms vairākiem gadu desmitiem, kad Azemitologa vārds atvasināts no tā laika fakultāšu nosaukuma pirmajiem burtiem, vai zilbēm. Laika gaitā mainījies gan fakultāšu skaits, gan to nosaukumi, bet Azemitologa vārds palicis nemainīgs.

Katru gadu oktobra pirmajās dienās svinamajiem jauno studentu svētkiem ir sava devīze. Šoreiz tājā ietverta visai mobilizējoša doma – “ Dari visneiespējamāko, lai sasniegtu iespējamo!”. Katras fakultātes pirmkursniekiem Azemitologam būs jāparāda sagatavotais mājas darbs – teatralizēta kompozīcija, kas pēc formas un satura atbilst svētku devīzei un popularizē izraudzīto studiju programmu. Īpaša žūrijas komisija vērtēs studentu atraktivitāti, asprātību, kā arī komandu līdzjutēju atsaucību. Svētku izskaņā labākajām pirmkursnieku komandām Azemitologs pasniegs Lielo un Mazo ceļojošo balvu.

Tradicionāli svētkos svinīgo solījumu teiks fakultāšu dekāni, bet īpašs gods tiks parādīts jaunievēlētajiem dekāniem: Veterinārmedicīnas fakultātē – Gunāram Pētersonam, Pārtikas tehnoloģijas fakultātē – Ingai Ciprovičai un Ekonomikas fakultātē – Irinai Pilverei. Jautrām, studentiskām izdarībām Jelgavas pils pagalmā sekos LLU studentu balle – dejas “Studentiem no Latgales līdz Kurzemei”.

Vērtējot jauno studentu uzņemšanu LLU, jāteic, ka kopumā, salīdzinot ar pērno gadu, palielinājies konkursa koeficients, no 2,64 iesniegumiem uz vienu vietu pērn līdz 3,20 iesniegumiem šinī gadā. Būtiski palielinājusies arī jauno censoņu interese par inženiertehniskajām studiju programmām, kā arī par lauksaimniecību un veterinārmedicīnu. Taču vispopulārākā šogad izrādījusies Lauku inženieru fakultāte, kur apgūst Būvniecības, Ainavu arhitektūras un plānošanas, Zemes ierīcības, kā arī Vides un ūdessaimniecības studiju programmas.
Visvairāk studentu pirmajā kursā uzņemts no Jelgavas – 443, Rīgas – 226, Rīgas rajona – 199, Jelgavas rajona – 184, Dobeles rajona – 112 un Bauskas rajona – 107.

Informāciju sagatavoja
LLU Preses daļas vadītājs
Juris Kālis
Tālrunis 3028085, 29144960