20.2 °C, 1.1 m/s, 74.9 %

Izglītība

Sākumlapa JaunumiIzglītībaJelgavā svin Eiropas dienu
Jelgavā svin Eiropas dienu
23/04/2018

9. maijā no pulksten 13 līdz 18 Uzvaras parkā norisināsies Eiropas dienas pasākums.

 

Eiropas diena Uzvaras parkā pulksten 13 tiks atklāta ar Jelgavas pilsētas domes priekšsēdētāja Andra Rāviņa uzrunu un Jelgavas 4. vidusskolas vīru kora «Kārkli pelēkie zied» uzstāšanos, un apmeklētājus gaidīs arī visas Uzvaras parkā esošās darbnīcas. Jāuzsver, ka šogad Eiropas dienā pilsētā notiek arī Labo darbu festivāls, tādēļ vairākas pasākuma aktivitātes būs saistītas ar labajiem darbiem mūsu pilsētā. Piemēram, pasākuma gaitā tiks atklāts Jelgavas skolēnu dzejas krājums «Latvijai 100». Tas būs jau sestais Jelgavas skolēnu dzejoļu apkopojums, kas papildināts ar Jelgavas Mākslas skolas audzēkņu vizualizācijām. Labie darbi turpināsies ar īpaša vides objekta izveidi – sadarbībā ar Jelgavas tehnikumu stendā, kur būs Latvijas kartes kontūra, pasākuma dalībnieki rotās un piestiprinās kartē no ģipša veidotus ziedus.

 

Vēlāk šis vides objekts ceļos uz nometni «Lediņi». Savukārt, nodrošinot dabai draudzīgu un noderīgu vietu parka kukaiņiem, sadarbībā ar Zemgales reģiona Kompetenču attīstības centru bērni un jaunieši varēs piedalīties kukaiņu viesnīcas izbūvē. Seši lieli un vairāki mazāki koka karkasi tiks piepildīti ar zariem, niedrēm, māla lauskām un citiem dabai draudzīgiem materiāliem. Vēlāk šīs kukaiņu viesnīcas tiks izvietotas pilsētas parkos. Labo darbu dienas izskaņā pasākuma dalībnieki tiks aicināti rotāt un vēlāk arī nogaršot svētku kliņģeri, ko būs izcepuši Jelgavas Amatu vidusskolas audzēkņi.

 

Tradicionāli Eiropas dienas izzinošās un radošās darbnīcas būs sarūpējušas izglītības iestādes. Piemēram, 2. pamatskola aicinās piedalīties spēlē par Latvijas dabu, Mākslas skola – zīmēt un veidot albumu par jelgavniekiem Eiropā, savukārt 6. vidusskolas darbnīcā aicinās atcerēties par drošību.

 

Uzvaras parkā būs iespēja izzināt arī aktīvo Eiropu. No pulksten 13.30 līdz 16.30 sportiskākie un erudītākie pasākuma dalībnieki tiks aicināti piedalīties orientēšanās spēlē «Eiropa Jelgavā». Spēle norisināsies pilsētas centrālajā daļā, savukārt pulksten 17.30 notiks labāko dalībnieku apbalvošana Uzvaras parkā. Tāpat tradicionāli Eiropas dienas gaitā notiks spēles brīvā dabā. Šogad tās norisināsies Uzvaras parkā. 4.–6. klases meitenes un zēni varēs sacensties 3×3 futbolā, 7.–9. klašu meitenes un zēni – 3×3 volejbolā. Tāpat dalībnieki bez vecuma ierobežojuma tiks aicināti iziet šķēršļu joslu un uzspēlēt spaikbolu.

 

Pasākumā uz skatuves «Muzikālā Eiropa» kāps 4. vidusskolas jauniešu vokāli instrumentālais ansamblis «Varbūt rīt», 7.–9. klašu ansamblis «Cits ansamblis», Spīdolas ģimnāzijas muzikālās apvienības «Dark to Black», «6 sekundes» un «Spirit Band», kā arī Bērnu un jauniešu mūzikas kluba jauniešu mācību grupa.

 

Dalība pasākumā ir bez maksas.

 

Pasākuma laikā tiks fotografēts un filmēts!

 

Foto – pašvaldības arhīvs.

 

 

Informācija sagatavota
Jelgavas pilsētas pašvaldības
Sabiedrisko attiecību pārvaldē