-4.7 °C, 2.7 m/s, 91.8 %

Jaunumi

Sākumlapa JaunumiJelgavā svinēs Pasaules tūrisma dienas
Jelgavā svinēs Pasaules tūrisma dienas
18/09/2012

No 27. līdz 29.septembrim Jelgavas reģionālais tūrisma centrs aicina piedalīties tematiskos tūrisma pasākumos, kas būs saistoši gan aktīvas atpūtas, gan vēstures un kultūras cienītājiem. Jelgavā Pasaules tūrisma diena šogad simboliski iezīmēs arī vasaras tūrisma sezonas noslēgumu.

Foto: Pasākumu afiša

No 27. līdz 29.septembrim Jelgavas reģionālais tūrisma centrs aicina piedalīties tematiskos tūrisma pasākumos, kas būs saistoši gan aktīvas atpūtas, gan vēstures un kultūras cienītājiem. Jelgavā Pasaules tūrisma diena šogad simboliski iezīmēs arī vasaras tūrisma sezonas noslēgumu.
 
27.septembrī, pulksten 18 Jelgavas Sv. Trīsvienības baznīcas tornī notiks tematisks tūrisma vakars „Zoodārzs Ingmāra pagalmā”. Latvijā arvien populārāks kļūst dabas tūrisms. Lai palīdzētu izprast dzīvnieku pasauli un dabā nenodarīt pāri sev vai savvaļas dzīvniekiem, Ingmārs Līdaka tematiskajā vakarā stāstīs par cilvēka un savvaļas dzīvnieku sadzīvošanu kopīgā vidē un to, kā palīdzēt nelaimē nonākušajai dzīvajai radībai. Ingmārs Līdaka tematiskajā vakarā arī iepazīstinās ar Latvijas dabas bagātībām un to nozīmi ikviena cilvēka ikdienā.
Ieejas maksa: 2,00 Ls pieaugušajiem, 1,50 skolēniem. Ieejas maksā iekļauts arī Jelgavas Sv.Trīsvienības baznīcas torņa skatu laukuma apmeklējums.
 
28.septembrī Māris Olte aicina doties ekspedīcijā „Salgale citām acīm”. Pastaigā gar Lielupi ekspedīcijas dalībnieki uzzinās, kāpēc tikusi taisnota Iecavas upe, dzirdēs nostāstus par Napoleona armijas gaitām šai pusē, apskatīs Namiķu skansti un meklēs franču zeltu. Pēc ekspedīcijas būs iespējams pārrunāt redzēto un dzirdēto pie ugunskura, kā arī dzirdēt Māra Oltes pēdējā laika piedzīvojumus un lielākos lomus.
Izbraukšana uz ekspedīcijas sākumu Ozolnieku novada Garozā – plkst. 15:00 no Jelgavas Sv. Trīsvienības baznīcas torņa. Atgriešanās Jelgavā ap plkst.18:30. Dodoties ekspedīcijā, nepieciešami ērti apavi un laika apstākļiem piemērots apģērbs. Līdzi – desiņas, ko cept uz ugunskura.
Dalības maksa: 3,00 Ls pieaugušajiem, 2,00 Ls skolēniem.
Vietu skaits autobusā ierobežots, tāpēc lūdzam iepriekš pieteikties pa tālruni 63005447.
 
29.septembrī, pulksten 15 Jelgavas Sv. Trīsvienības baznīcas torņa pagalmā ar Lielās ielas arheoloģisko atradumu izstādi, interesantiem stāstījumiem un muzikāliem priekšnesumiem tiks noslēgta vasaras tūrisma sezona Jelgavā un apkārtnē.

Tūrisma sezona aizsākās ar atskatu pilsētas vēsturē un ar vēlmi ieinteresēt un celt gaismā Jelgavas, Jelgavas novada un Ozolnieku novada bagāto kultūrvēsturisko mantojumu. Šis gads nāca ar interesantiem atklājumiem par seno Jelgavu – arheoloģiskajiem izrakumiem Lielās ielas rekonstrukcijas laikā. Tādēļ tūrisma sezonas noslēguma pasākuma galvenais notikums būs iespēja iepazīties ar seno Jelgavu tās vēsturi, skatot unikālu atrakto priekšmetu izstādi, klausoties stāstus un sarunājoties ar arheoloģiskās izpētes grupas vadītāju Andri Tomašūnu, kā arī klausoties dūdu un kokļu skaņās.

Pasākumu atbalsta Jelgavas pilsētas pašvaldība, ceļu būvniecības sabiedrība „Igate”, Ģ.Eliasa Jelgavas Vēstures un mākslas muzejs.

Ieeja bez maksas.
 
 
Informāciju sagatavoja
Jelgavas reģionālais tūrisma centrs