23.4 °C, 3.6 m/s, 40.5 %

Jaunumi

Sākumlapa JaunumiSabiedrībaJelgavā svinēs Teātra svētkus
Jelgavā svinēs Teātra svētkus
28/02/2018

No 18. līdz 24. martam Jelgavā jau piekto reizi tiks atzīmēti Teātra svētki, kuru centrālais notikums, kā ierasts, būs muzikāls uzvedums. Šogad tam dots īpaši ironisks nosaukums “Gatavais cirks!”.

Tas būs koncertuzvedums, kurā atspoguļosies dzīve teātrī, teātris dzīvē un cirks, kas mums ir visapkārt. Teātra svētkos mazākie jelgavnieki aicināti apmeklēt izglītojoši izklaidējošu pasākumu “Teātra pasaule”, bet vislielākie teātra cienītāji aicināti uz izstādi un tikšanos ar Jelgavas teātra leģendu un šī gada jubilāri Lūciju Ņefedovu.

 

24. martā plkst.18.00 Jelgavas Kultūras namā uz ikgadējo svētku koncertuzvedumu aicināti visi teātra mīļotāji, lai, kā ierasts, reizi gadā rūpes un nopietnību atliktu malā, un svētku vakarā satiktos, vieglai humora un izklaides devai teātra dzīvīgākā žanra noskaņās. Kā ierasts, lai gūtu īsto teātra noskaņu būs pieejama īpašā teātra bufete gan stundu pirms pasākuma, gan starpbrīdī. Muzikālā uzveduma “Gatavais cirks” galvenās zvaigznes kā ierasts būs Jelgavas dziedošie, dejojošie un runājošie aktieri, kuriem palīdzēs deju studija “Intriga” un Jelgavas popkoris. Radošā komanda kā ierasts Dace Vilne, Inga Ose, Ivars Pirvics, bet par muzikālo pavadījumu šogad rūpēsies Uldis Timma ar mūziķu grupu. Biļetes var iegādāties “Biļešu paradīzes” kasēs, cena – 3 – 5 eiro.

 

Savukārt dienu iepriekš, 23. martā plkst. 15.00 visi aicināti uz Ādolfa Alunāna memoriālo muzeju, kur būs iespēja tikties uz sarunu ar Ā. Alunāna Jelgavas teātra galveno režisori Lūciju Ņefedovu viņas 85. jubilejas gadā. Turpat arī būs apskatāma izstāde par režisores dzīvi Jelgavas teātrī – fotogrāfijas no izrādēm, programmas un citas interesantas liecības par dzīvi un radošo darbu.

Teātra svētki ir visiem – arī mazākajiem jelgavniekiem, tādēļ arī šogad Jelgavas Jaunais teātris būs sarūpējis izglītojoši izklaidējošu pasākumu “Teātra pasaule” uz kuru bērni aicināti svētdien, 18. martā plkst. 11.00 un 14.00, kultūras namā “Rota”. Dalības maksa – 1 eiro.

 

Teātra dienu visā pasaulē atzīmē martā beigās, kas pēc UNESCO iniciatīvas iedibināta pirms nepilniem 60 gadiem un jau piekto gadu arī Jelgavas pilsēta un iestāde “Kultūra” aicina uz šiem svētkiem!

 

 

Informācija sagatavota
Jelgavas pilsētas pašvaldības
Iestādē “Kultūra”