16 °C, 4.9 m/s, 93.5 %

Jaunumi

Sākumlapa JaunumiSportsJelgava tiks pārstāvēta Jaunatnes ziemas olimpiskajās spēlēs
Jelgava tiks pārstāvēta Jaunatnes ziemas olimpiskajās spēlēs
03/01/2020

3. janvārī tika prezentēta Latvijas komanda dalībai III Jaunatnes ziemas olimpiskās spēlēs, kas no 9. līdz 22. janvārim notiks Šveices pilsētā Lozannā. Komandas sastāvā iekļauts arī Jelgavas Ledus sporta skolas (JLSS) šorttrekists Māris Jānis Šternmanis.

Olimpisko spēļu sacensību programmā ir iekļauti astoņi ziemas sporta veidu 16 disciplīnas un tiks sadalīts 81 medaļu komplekts. Kopumā sacensībās piedalīsies vairāk nekā 1100 jauno sportistu 15–18 gadu vecumā no 70 pasaules valstīm. Latvijas komandā ir iekļauti 30 labākie Latvijas jaunie ziemas sporta veidu pārstāvji, kuri piedalīsies deviņos sporta veidos – biatlonā, bobslejā, skeletonā, kamaniņu sportā, distanču un kalnu slēpošanā, šorttrekā, kērlingā, kā arī 3×3 jaukto komandu hokeja turnīrā.

 

JLSS audzēknis M.J.Šternmanis šorttrekā trenējas jau desmit gadu. Plānots, ka Lozannā viņš startēs 500 un 1000 metru distancē, un, iespējams, jauktajā stafetē kopā ar citu valstu pārstāvjiem.

 

Latvijas komandas prezentācija notika 3. janvārī “Elektrum” olimpiskajā centrā. Jaunieši cits ar citu iepazinās, uzzināja praktisku informāciju, kas būs jāņem vērā olimpisko spēļu laikā, noklausījās semināru par dopingu un kontroles procedūrām. Tāpat Latvijas Olimpiskās komitejas prezidents Aldons Vrubļevskis nosauca Latvijas delegācijas karognesēju olimpisko spēļu atklāšanas ceremonijā – tas būs kalnu slēpotājs Kristofers Gulbis.

 

Jāatgādina, ka arī II Jaunatnes ziemas olimpiskās spēlēs, kas notika 2016. gadā Norvēģijas pilsētā Lillehammerē, startēja JLSS daiļslidotāja Diāna Ņikitina, kura individuālajā konkurencē izcīnīja 5. vietu, savukārt jaukto komandu sacensībās ieguva sudraba godalgu.

 

 

Foto: Latvijas Olimpiskā komiteja