19.7 °C, 2.2 m/s, 96.8 %

Jaunumi

Sākumlapa JaunumiPilsētaJelgavā turpinās mediķu revakcinācija pret Covid-19
Jelgavā turpinās mediķu revakcinācija pret Covid-19
26/01/2021

Šonedēļ Jelgavas pilsētas slimnīcā mediķi turpina saņemt balsta jeb otro vakcīnas devu pret Covid-19, kas nostiprinās iegūto imunitāti. Šonedēļ slimnīcā paredzēts vakcinēt 141 mediķi, kas pirmo vakcīnas devu saņēma janvāra pirmajā nedēļā. Slimnīcā “Ģintermuiža” otrās devas vakcinācija sāksies 28. janvārī. Pirmreizējā vakcinācija tiek nodrošināta tikai Jelgavas slimnīcā tad, ja kāds no mediķiem, kuram jāsaņem otrā vakcīnas deva, ir saslimis un nevar ierasties uz revakcināciju.

Jelgavas pilsētas slimnīcas virsārste Solveiga Ābola stāsta, ka aizvadītajā nedēļā otro Covid-19 vakcīnas devu Jelgavas slimnīcā saņēma 54 mediķi – slimnīcas un Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienesta darbinieki. “Daži mediķi, kuriem vajadzēja saņemt otro poti, bija saslimuši, un, lai nerastos situācija, ka šī iemesla dēļ kāda vakcīna netiek iztērēta un aiziet bojā, jo pēc atsaldēšanas tā obligāti jāizlieto piecu dienu laikā, vakcinācijas kabineta darbinieki sazinājās ar tiem mediķiem, kuri šobrīd ir reģistrēti rindā. Piektdien Jelgavas slimnīcā pirmo vakcīnas devu saņēma seši ārstniecības iestāžu darbinieki,” stāsta S.Ābola, norādot, ka otrā pote Jelgavas pilsētas slimnīcā šonedēļ būtu jāsaņem 141 mediķim. Pirmreizējā vakcīna tiek potēta tikai tad, ja kāds nevar ierasties uz revakcināciju.

 

Slimnīcā norāda, ka, pēc Slimību profilakses un kontroles centra sniegtās informācijas, papildu vakcīnas Latviju varētu sasniegt 2. februārī un tad atsāktos masveidīgāka pirmreizējā potēšana. Līdz tam slimnīcā tiek veidots reģistrs ar tiem ārstniecības iestāžu darbiniekiem, kuri ir gatavi vakcinēties. Lai medicīnas darbinieki vakcinētos Jelgavas pilsētas slimnīcā, obligāti iepriekš jāpiesakās pa tālruni 25861454 vai e-pastu vakcinacija@jpslimnica.lv.

Slimnīcā “Ģintermuiža” otrreizējā vakcinācija sāksies 28. janvārī, un šonedēļ atbilstoši plānam otrā pote ir jāsaņem 50 slimnīcas darbiniekiem, kuri pirmo vakcīnas devu saņēma janvāra sākumā. “Daži darbinieki, kuriem šonedēļ jāsaņem otrā pote, diemžēl ir saslimuši. Šodien vēl apzinām situāciju, lai Slimību profilakses un kontroles centram ziņotu, cik vakcīnas mums ceturtdienas rītā būs nepieciešamas. Esam vienojušies, ka tiem mediķiem, kuri šonedēļ nevar ierasties uz otro poti, vakcīnas tiks pieturētas, līdz viņi atveseļosies un varēs vakcinēties,” stāsta slimnīcas “Ģintermuiža” Pacientu un klientu aprūpes daļas vadītāja Iveta Danovska.

 

Arī šajā slimnīcā pirmreizējā vakcinēšana tiks atsākta, kad Latvija saņems nākamās vakcīnas, bet tikmēr tiek veidots ārstniecības personu, kas vēlas vakcinēties, reģistrs. Lai pieteiktos vakcinēšanai “Ģintermuižā”, medicīnas iestāžu darbiniekiem jāsazinās pa tālruni 63022770 vai e-pastu vakcina@gintermuiza.lv.

 

Veselības ministrijā norāda, ka janvārī turpinās medicīnas darbinieku vakcinācija, taču februārī, saņemot papildu vakcīnu piegādes, vakcinēšana tiks nodrošināta arī sociālo centru darbiniekiem un klientiem.

 

 

Foto: Jelgavas pilsētas arhīvs

 

Informācija sagatavota

Jelgavas pilsētas pašvaldības

Sabiedrisko attiecību pārvaldē