-4.2 °C, 4.4 m/s, 88.6 %

Jaunumi

Sākumlapa JaunumiJelgavā turpinās Spodrības mēnesis
Jelgavā turpinās Spodrības mēnesis
21/04/2009

Foto: Ivars Veiliņš

Līdz 15.maijam Jelgavā turpinās Spodrības mēnesis un Meža dienas. Vislielākā talcinieku rosība bija 18.aprīlī, Lielās talkas laikā, kad pilsētas sakopšanā piedalījās vairāk kā 1700 dalībnieku.

Par paveikto ir gandarīts Jelgavas domes priekšsēdētājs Andris Rāviņš: ”Vislielākais paldies visiem talciniekiem! Tagad galvenais mūsu kopīgi iesākto darbu pabeigt līdz galam un turpināt pilsētas sakārtošanu ne tikai Spodrības mēnesī. Ceru, ka ikviens – liels vai mazs jelgavnieks, kas ieguldījis savu darbu pilsētas sakopšanā, nekad nebūs to vidū, kas ar savu rīcību padara Jelgavu nepievilcīgu”.

Kopā Lielās talkas dienā piepildīti 3500 maisi ar gružiem un uz atkritumu poligonā „Brakšķi” nogādāts gandrīz 120 tonnas atkritumu, kurus pieņēma bez maksas.

Kopā jelgavnieki talkoja 60 vietās pilsētā. Tās bija gan aģentūras „Zemgales EKO”, gan pašu iedzīvotāju pieteiktās teritorijas.

Pēc apkārtnes iedzīvotāju ierosinājuma ar SIA „Alejas D” speciālistu un tehnisko atbalstu tika veikti darbi nelielajā parkā aiz 1.sanatorijas internātpamatskolas. Šajā teritorijā kopā ar skolēniem talkoja Valsts prezidents Valdis Zatlers un Jelgavas domes priekšsēdētājs Andris Rāviņš.
Parkā tika izzāģēti liekie koki un krūmi, grābtas pērnās lapas un vākti atkritumi.

Lielās talkas laikā uzņēmumu un iestāžu kolektīvi, nevalstiskās organizācijas, domubiedru un iedzīvotāju grupas sakopa daudzas pilsētas teritorijas.
Par paveikto darbu jāuzteic talcinieki, kas sakopa Romas ielas rajonu, Sieramuižas ielu, Bebru ceļu, Biešu ielu, Būriņu, Kārniņu un Lediņu ceļus, Kooperatīva ielas un 4.līnijas apkārtni, Vīgriežu ielas garāžu kooperatīvu, Garozas ielu pie bijušās cukurfabrikas, Veselības taku, Liepu un Kārļa ielas posmus, Jauno ceļu, Uzvaras ielas posmu, Kungu ielu un Māras ielu pie 6.nama.
Lielu teritoriju sakopa uzņēmuma „Kanclers” darbinieki, kuri vāca atkritumus Vecajā ceļā līdz Ozolniekiem, Jelgavas pilsētas poliklīnikas kolektīvs talkoja Bērzu ceļā aiz garāžām, Izglītības pārvaldes un JR PIC darbinieki vāca atkritumus Būriņu ceļā. Lielu darbu paveica jauniešu grupa, kas tīrīja Driksas krastus, savukārt regbija kluba „Jelgavas alnis” jauniešu komanda pirms spēles sakopa Kārniņu ceļa pie dīķiem. Apkārtni pie LLU Kokapstrādes katedras Dobeles ielā labiekārtoja katedras darbinieki.

Individuālie talkotāji savu dalību talkai varēja pieteikt sestdienas rītā pie pilsētas kultūras nama. To izdarīja 150 iedzīvotāji. Šie talkotāji vāca gružus Lapskalna ielā pie Gulbju dīķa un Atmodas ielā pie Meiju ceļa.

Pilsētā turpinās arī Mežu dienas – pašvaldības aģentūras „Pilsētsaimniecība” darbinieki 18.aprīlī iestādīja 1000 bērzus.

Spodrības mēneša laikā līdz 15.maijam iedzīvotāji var pieteikt savas talku vietas. Tas nepieciešams, lai pašvaldība varētu nodrošināt savākto atkritumu izvešanu. Turpinās lielo konteineru izvietošana pēc iepriekš noteiktā maršruta un nelegālo izgāztuvju izvešana.

Iedzīvotāji arī turpmāk tiek aicināti ziņot par piegružotām vietām pilsētā. Kontaktpersona Zane Ķince, tālrunis 63023518, 29479994, e-pasts: .

Informācija sagatavota
Sabiedrisko attiecību sektorā
Tel. 63005558