20.6 °C, 3.9 m/s, 57.7 %

Jaunumi

Sākumlapa JaunumiSportsJelgava uz Tokijas olimpiskajām spēlēm pavada karatistu Kalvi Kalniņu
Jelgava uz Tokijas olimpiskajām spēlēm pavada karatistu Kalvi Kalniņu
26/07/2021

Ar Jelgavas ceļa vārdiem un ceļamaizi azotē karatists Kalvis Kalniņš 28. jūlija rītā dosies ceļā uz Tokijas olimpiskajām spēlēm.

Jelgavnieku Kalvi Kalniņu tālajā ceļā šodien pavadīja Jelgavas valstspilsētas domes priekšsēdētāja vietnieks Jurijs Strods, Jelgavas valstspilsētas pašvaldības iestādes “Sporta servisa centrs” direktors Juris Kaminskis un citi interesenti.

 

“Kalvja ceļš uz Tokiju sākās pirms 25 gadiem, kad viņš piecu gadu vecumā sāka nodarboties ar karatē,” norādīja Kalvja tētis Druvis Kalniņš, pateicoties kura neatlaidībai un uzstājībai šodien Kalvis ir rokas stiepiena attālumā no sava sapņa piepildīšanas. Pavadīt Kalvi uz Tokiju bija ieradies arī viens no pirmajiem viņa treneriem Aleksejs Bistrovs, kurš pauda pārliecību, ka Kalvim olimpiskajās spēlēs viss izdosies un Jelgava viņam tic. Iedvesmojošus ceļavārdus un dāvanu bija sarūpējis arī karatē treneris Andris Vasiļjevs, pie kura Kalvis sāka trenēties desmit gadu vecumā un kurš viņu ieveda profesionālajā sportā. “Man ir liels gods būt klāt šajā nozīmīgajā notikumā, un vēlos tev pasniegt simbolisku dāvanu – tā norāda uz to, ka laukumā tu paliksi viens pret vienu ar sevi un savu iekšējo resursu. Tur nebūs ne mammas, ne tēta, ne sievas, ne draugu un atbalstītāju, tikai tu, un, ja tu spēsi savus resursus – spēku, tehniku, taktiku – ieslēgt rekordātrā laikā, esmu pārliecināts, ka Eiropas spēļu zelta medaļai varēsi pievienot arī olimpisko medaļu,” tā Andris Vasiļjevs. “Sporta servisa centra” direktors Juris Kaminskis, pasniedzot Kalvim ceļamaizi un simbolisku dāvanu, novēlēja, lai latvieša spīts un neatlaidība nes augļus.

 

Tokijas olimpiskajās spēlēs medaļnieki karatē tiks noskaidroti vienā dienā – 5. augustā. Karatē startēs 11 sportisti, kuri tiks sadalīti divās grupās – vienā seši, otrā pieci. Pulksten 4 pēc Latvijas laika sāksies grupu cīņas, kurās sportisti aizvadīs apļa turnīru. Katras grupas divi labākie karatisti iekļūs pusfinālā. Pusfināls paredzēts 5. augustā pulksten 11 pēc Latvijas laika.

 

“Tā diena, kam es gatavojos visu savu mūžu, tuvojas,” neslēpjot aizkustinājumu, norādīja Kalvis Kalniņš, sakot paldies ģimenei, treneriem un savai pilsētai Jelgavai.

 

Jāatgādina, ka Tokijas olimpiskajās spēlēs startēs trīs Jelgavas sportisti: 3×3 basketbolists Edgars Krūmiņš, karatists Kalvis Kalniņš un šķēpmetējs Gatis Čakšs.

 

 

Foto: Ruslans Antropovs

Video: Jelgavas Sporta servisa centrs