17.6 °C, 8.3 m/s, 78.5 %

Jaunumi

Sākumlapa JaunumiPilsētaJelgava uzposta gada nogales svētkiem
Jelgava uzposta gada nogales svētkiem
29/11/2022

Sagaidot Ziemassvētkus un Jauno gadu, svētku rotu ieguvusi pilsētvide – tā papildināta ar jau ierastajiem un arī jauniem gaismas dekoriem. Jaunums ir Hercoga Jēkaba laukumā izvietotās trīs arkas ar krītošas zvaigznes motīvu, kas veido gaismas aleju ar skatu uz egli. Pirmo reizi LED spuldžu virtenes ar silti un auksti baltu mirgojošu gaismu izvietotas apgaismes balstos Loka maģistrālē un Satiksmes ielā, savukārt Prohorova un Garozas ielas krustojumā uzstādītas egles ar lampiņām. 

Pirmajā adventē Hercoga Jēkaba laukumā tika iedegta 18 metru augstā pilsētas centrālā egle, kas veidota no vairāk nekā 30 mazām eglītēm. Tā rotāta ar dažāda izmēra bumbām pērļu, zelta un brūnā krāsā un baltām LED gaismiņu virtenēm, un egli apspīd četri prožektori. Līdzās eglei pirmo reizi izvietotas trīs arkas ar krītošas zvaigznes motīvu – tās veido gaismas aleju ar skatu uz egli un ir jauka vieta, kur nofotografēties. Līdz ar tumsas iestāšanos Hercoga Jēkaba laukuma koku vainagos iemirdzas LED gaismiņu aizkari.

 

Dažādu izmēru izgaismoti puzuri ar mirdzošām sniegpārsliņām izvietoti Stacijas parkā gan uz zemes, gan kokos. Sniegpārsliņas atrodas pie laternu balstiem Vecpilsētas ielā, bet Lietuvas šosejā no Savienības līdz Platones ielai apgaismes balstos spīd spuldzīšu virtenes. Krustojumā ar Pērnavas ielu koku vainagos spīd gaismas bumbas, Lielajā ielā no Jāņa Čakstes bulvāra līdz Dambja ielai un Lielupes un Driksas tilta laternu stabi izrotāti ar LED dekoriem, bet Pasta salu izgaismo telpiski buru kuģīši un mirdzošas buras formas dekori pie apgaismes balstiem. Tāpat dekori izvietoti apgaismes stabos Rūpniecības ielā, Raiņa parka kokos gar Pasta ielu. Dobeles šosejā pie Mīlestības alejas svētku noskaņu rada trīs metāla rāmju dekori ar viļņveidīgi izvietotām silti baltas un sarkanas LED gaismas virtenēm.

 

Šogad pirmo reizi LED spuldžu virtenes iedegtas apgaismes balstos Loka maģistrāles posmā no Aviācijas ielas līdz Kalnciema ceļam, kā arī Satiksmes ielas posmā no Ganību ielas līdz Traktoristu ielai. Dekori, virtenes un gaismas objekti uzstādīti arī citviet pilsētā.

 

 

Foto: Jelgava.lv

 

Informācija sagatavota

Sabiedrisko attiecību pārvaldē