25.4 °C, 1.9 m/s, 75.3 %

Jaunumi

Sākumlapa JaunumiPilsētaJelgava uzposta valsts svētkiem
Jelgava uzposta valsts svētkiem
04/11/2022

Novembrī, kad atzīmējam Lāčplēša dienu un Latvijas Republikas Proklamēšanas dienu, Jelgava ieguvusi svētku noformējumu sarkanbaltsarkanās krāsās. Lielajā ielā, Loka maģistrālē un pirmo reizi arī Satiksmes ielā apgaismes balstos izvietoti dekori valsts karoga krāsās, Hercoga Jēkaba laukumā iedzīvotājus priecē jauns dekors – “Spārni”, kas diennakts tumšajā laikā ir izgaismots, bet optiskie dekori šogad ir Miera un Atmodas ielā.

Pašvaldības iestādē “Pilsētsaimniecība” skaidro, ka jau tradicionāli svētku noskaņu pilsētā rada ielu apgaismes balstos izvietotie dekori valsts karoga krāsās. Tādi ir pie apgaismes balstiem Lielajā ielā, bet karogi, kas stiprināti augšējā malā, lai tie plīvotu vējā, – Loka maģistrālē no Kalnciema ceļa līdz Aviācijas ielai un pirmo reizi arī Satiksmes ielā no Ganību ielas līdz Meiju ceļam. Kopumā apgaismes balstos pilsētā uzstādīti 332 dekori valsts karoga krāsās.

 

Hercoga Jēkaba laukumā valsts svētku noskaņu papildina jauns dekors – “Spārni”, kas diennakts tumšajā laikā tiek izgaismots. Bet puķu podi pie Jelgavas kultūras nama noformēti ar dekoratīvajām lentēm, uz kurām ir Lielvārdes jostas raksts, un priežu zariem.

 

Šogad savu atrašanās vietu mainījušas metāla tūtas, kurās vasaras sezonā aug puķes, bet ziemas sezonā tiek ievietoti sauso augu vai skujkoku zaru dekori atbilstoši svētkiem. Tūtas no Stacijas ielas rotācijas apļa un Lietuvas šosejas pārvietotas uz Satiksmes ielu, Kalnciema ceļu un Pērnavas ielu. Tās pārkrāsotas pelēkā un zilā krāsā un uz novembra svētkiem rotātas ar tautisko rakstu lentēm un priežu skujām.

 

Savukārt rotācijas aplī pie dzelzceļa stacijas uzstādīti trīs statīvi ar deviņiem Latvijas karogiem, bet Dobeles šosejā pie Mīlestības alejas ir trīs metāla karkasa statīvi ar LED lampiņu dekoru sarkanā un baltā krāsā.

 

Jaunās vietās uz valsts svētkiem izvietoti arī optiskie dekori. Šogad viens no tiem atrodas Miera ielā pie tilta pār Platoni, bet otrs – Atmodas ielā pie krustojuma ar Bebru ceļu.

 

 

Foto: Jelgava.lv

 

Informācija sagatavota

Sabiedrisko attiecību pārvaldē