17.5 °C, 2.6 m/s, 63.5 %

Jaunumi

Sākumlapa JaunumiJelgavā uzstāsies skotu dziedātājs Midžs Jūrs
Jelgavā uzstāsies skotu dziedātājs Midžs Jūrs
03/11/2014

Ceturtdien, 6. novembrī, pulksten 19 Jelgavas kultūras namā izskanēs skotu dziedātāja, komponista, ģitārista, producenta un labdarības pasākumu organizētāja Midža Jūra koncerts. Viņš sniegs ieskatu grupu „Ultravox”, „Visage" un paša solokarjeras spilgtākajos mirkļos.

Ceturtdien, 6. novembrī, pulksten 19 Jelgavas kultūras namā izskanēs skotu dziedātāja, komponista, ģitārista, producenta un labdarības pasākumu organizētāja Midža Jūra koncerts. Viņš sniegs ieskatu grupu „Ultravox”, „Visage” un paša solokarjeras spilgtākajos mirkļos.

Mūziķa karjeru M.Jūrs uzsāka 1972. gadā, pievienojoties grupai „Salvation”, vēlāk viņa talants atplauka grupās „Visage”, „Ultravox” un solokarjerā, kas nodrošinājusi atpazīstamību tālu ārpus dzimtās Lielbritānijas robežām. Kopš 1982. gada, kad iznāca Toma Raša kompozīcijas „No Regrets” M.Jūra kaverversija, viņš pamazām pievērsās solomateriāla radīšanai. 1986. gadā iznāca M.Jūra soloalbums „The Gift”, kurā iekļautā kompozīcija „If I Was” vienlaikus triumfēja birtu un īru topu pašā augšgalā. M.Jūra daiļrade novērtēta ar „Ivor Novello”, „Grammy”, BASCAP un citām balvām. „Ultravox” un viņa paša albumi saņēmuši platīna un zelta statusu virknē valstu.

Sekojot Boba Geldofa aicinājumam palīdzēt Etiopijas iedzīvotājiem, 1984. gadā M.Jūrs kopā ar B.Geldofu sacerēja nu jau par leģendāru kļuvušo kompozīciju „Do They Know It's Christmas?”, ko labdarības akcijai „Live Aid” ierakstīja 36 Lielbritānijas un Īrijas mākslinieku apvienība „Band Aid”. M.Jūrs turpina būt aktīvs dažādu labdarības akciju līdzorganizētājs un atbalstītājs, un par šādu cēlsirdību viņš apbalvots ar Britu impērijas ordeņa virsnieka pakāpi.

Biļetes uz koncertu maksā no 10 līdz 20 eiro, tās nopērkamas „Biļešu paradīzes” kasē kultūras namā un www.bilesuparadize.lv.

 
Informācija sagatavota
Jelgavas pilsētas pašvaldības
Sabiedrisko attiecību pārvaldē