17.2 °C, 2.1 m/s, 79.5 %

Izglītība

Sākumlapa JaunumiIzglītībaJelgavā veidos rotaļlietu bibliotēku
Jelgavā veidos rotaļlietu bibliotēku
17/08/2017

Šodien Jelgavas pilsētas Sabiedrības integrācijas pārvaldē (SIP) notika iepazīšanās ar jauno Eiropas Savienības romu bērnu izglītības un aprūpes projektu Jelgavā. Projekta galvenā iniciatīva ir “TOY” jeb rotaļlietu bibliotēkas izveide mūsu pilsētā, kur varēs notikt dažnedažādas aktivitātes bērniem un viņu ģimenēm. Rotaļu bibliotēku paredzēts izveidot Skolotāju ielā 8.

Projekts startē astoņās Eiropas valstīs, tostarp arī Latvijā, bet Jelgava būs pirmā pilsēta mūsu valstī, kur jau novembra beigās sāks darboties projektā izveidotā “TOY” bibliotēka. Projekta galvenais mērķis ir veicināt romu bērnu integrāciju, kā arī sekmēt dažādu paaudžu komunikāciju, informē Izglītības iniciatīvu centrs.

 

“TOY” jeb rotaļlietu bibliotēka būs vieta, kur bērni un vecāki varēs pavadīt laiku lasot grāmatas, kopīgi rotaļājoties, kā arī komunicējot savā strapā. Papildu bibliotēkā būs iespēja arī izvēlēties un uz laiku paņemt attīstošu spēli vai rotaļlietu, lai ar to kopīgi darbotos mājās. Jāpiebilst, ka projekta gaitā Izglītības iniciatīvu centrs izveidoja darba grupu, kurā piedalās Jelgavas pilsētas iestāžu darbinieki. Paredzēts, ka kopā darba grupa lems arī par dažādām jelgavniekiem aktuālām iknedēļas aktivitātēm bibliotēkā. Piemēram, paredzēts organizēt kopīgas lasīšanas stundas, māmiņu kluba sanāksmes, starppaaudžu stāstu vakarus, radošās darbnīcas, kā arī diskusiju vakarus ar dažādu jomu pārstāvjiem.

 

Jaunās bibliotēkas vadītāja būs Jelgavas 4. sākumskolas skolotāja Dana Didžus.

 

Jāpiebilst, ka Jelgavas pašvaldība bibliotēkas vajadzībām piešķirs telpu Skolotāju ielā 8 un paredzēts, ka bibliotēka strādās nepilnu dienu divas reizes nedēļā.

 

Projektu “Inovatīvs veids romu bērnu izglītībai un aprūpei: “TOY” metodes iekļaušanai” īsteno Izglītības iniciatīvu centrs ar Jelgavas pašvaldības atbalstu.

 

Foto: Jelgavas pilsētas pašvaldība

 

 

Informācija sagatavota
Jelgavas pilsētas pašvaldības
Sabiedrisko attiecību pārvaldē