20.1 °C, 3.8 m/s, 68 %

Jaunumi

Sākumlapa JaunumiJelgavā viesojas „Eiropas Gada pašvaldības” vērtēšanas komisija
Jelgavā viesojas „Eiropas Gada pašvaldības” vērtēšanas komisija
18/08/2014

18.augustā Jelgavu apmeklēja konkursa “Eiropas Gada pašvaldība 2014” vērtēšanas komisija, kas tikās ar pašvaldības vadību, pārvalžu un iestāžu vadītājiem un apmeklēja 4.vidusskolu, deju centru „Cukurfabrika”, Sabiedrības integrācijas pārvaldi, pašvaldības Operatīvās informācijas centru, Sociālo lietu pārvaldi, Zemgales Olimpisko centru un Zemgales reģiona Kompetenču attīstības centru. Vizīte noslēdzās bērnu un jauniešu centra „Junda” nometnē „Lediņi”.

18.augustā Jelgavu apmeklēja konkursa “Eiropas Gada pašvaldība 2014” vērtēšanas komisija.
 
Apmeklējuma laikā Jelgavā vērtēšanas komisija tikās ar pašvaldības vadību, pārvalžu un iestāžu vadītājiem, apmeklēja 4.vidusskolu, deju centru „Cukurfabrika”, Sabiedrības integrācijas pārvaldi, pašvaldības Operatīvās informācijas centru un Sociālo lietu pārvaldi. Tāpat komisija apskatīja Zemgales Olimpisko centru un Zemgales reģiona Kompetenču attīstības centru. Vizīte noslēdzās bērnu un jauniešu centra „Junda” nometnē „Lediņi”.

Aizvadītajā nedēļā aizsākās konkursa “Eiropas Gada pašvaldība 2014” otrās kārtas vērtēšanas vizītes 14 pašvaldībās. Vērtēšanas komisija jau apmeklējusi Ventspili, Nīcas, Raunas un Smiltenes novadus, kā arī Valmieras pilsētu, bet šonedēļ tā viesojas Jelgavas pilsētā, Jelgavas novadā, Rundāles novadā, Viļakas novadā, Dagdas novadā un Daugavpils pilsētā. Nākamnedēļ komisija dosies uz Tukuma novadu un Jaunpils novadu, un vērtēšanas vizītes noslēgsies 26. augustā, kad komisija apmeklēs Jūrmalas pilsētu. Vērtēšanas rezultāti tiks paziņoti augusta beigās.

Vizītēs komisija vērtē pašvaldības spēju nodrošināt iedzīvotāju dzīves kvalitātes aspektus, piemēram, personības attīstības veicināšanā, aptverot izglītību, fizisko labsajūtu, mobilitāti, sociālo iekļaušanu, un citus kritērijus. Vērtēšanā piedalās ministriju, Eiropas Parlamenta Informācijas biroja Latvijā, konkursa ģenerālsponsora Swedbank AS un sadarbības partnera SIA “Lattelecom” pārstāvji.

Informācija sagatavota
Jelgavas pilsētas pašvaldības
Sabiedrisko attiecību pārvaldē