19.9 °C, 6.3 m/s, 82.8 %

Jaunumi

Sākumlapa JaunumiJelgavā viesojas Maskavas delegācija
Jelgavā viesojas Maskavas delegācija
30/06/2006

Maskavas administratīvo apgabalu pārstāvji iepazīstoties ar ZTP projektu izveidi, uzsvēra, ka arī Maskavā top līdzīgi industriālie parki, tomēr tie pārsvarā tiek veidoti vecajās industriālajās zonās. Kā viens no veiksmīgas ekonomiskās sadarbības veidošanas instrumentiem ar citu valstu pilsētām ir mārketinga centri, kas pilda ne tikai savas produkcijas popularizēšanas funkciju, bet arī nodrošina efektīvāku un ātrāku sadarbības veidošanu.

Maskavas dienvidu administratīvo apgabalu pārstāvēja Uzņēmējdarbības teritoriālās attīstības aģentūras ģenerāldirektors Vjačeslavs Ribakovs un Uzņēmējdarbības attīstības centra direktors Jurijs Astahovs. Savukārt Maskavas Ziemeļu administratīvā apgabala Attīstības centru pārstāvēja tā ģenerāldirektore Ņina Gluško.

Šodien, 30. jūnijā Rīgā, Maskavas namā notiks Maskavas pārstāvju un vairāku Latvijas pašvaldību tikšanās, lai veicinātu informācijas apmaiņu un pārrunātu aktuālākos jautājumus par turpmāko sadarbību.

Pārrunās piedalīsies arī Latvijas Lielo pilsētu asociācija, kuru pārstāvēs tās prezidents Andris Rāviņš, lai runātu par lielo pilsētu un Maskavas sadarbību, īpaši uzsverot Jelgavas un Maskavas sadarbības rezultātus. „Jelgavai kā vienai no lielākajām Latvijas pilsētām ir izdevies uzsākt veiksmīgu sadarbību ar Maskavas pilsētu, izveidojot kopuzņēmumu „AMO Plant”, kas atradīsies vienā no Jelgavas industriāli rūpnieciskajām zonām Aviācijas ielā un ražos vieglās kravas automobiļus ZIL. Esmu gandarīts par mašīnbūves tradīciju atdzimšanu Jelgavā un ceru, ka jau šī gada oktobrī tiks uzsākta rūpnīcas celtniecības darbi”, uzsver Rāviņš.

Savukārt Jurijs Astahovs pauž viedokli, ka ir nepieciešama vēl apjomīgākas informācijas apmaiņa starp Latvijas pašvaldībām un Maskavas apgabaliem, lai varētu uzsākt sadarbību pārtikas pārstrādes un vieglās rūpniecības jomās, tajā pašā laikā turpinot arī vairot sadarbības efektivitāti metālapstrādē.

Jelgavas un Maskavas Dienvidu administratīvā rajona sadarbība tika uzsākta 2003. gadā, kad parakstīja nodoma protokolu. Pašlaik notiek kopdarbs pie vieglo kravas automobiļu ZIL ražotnes izveidošanas.
Lai pārrunātu jautājumus, kas saistīti ar kopuzņēmuma izveidi un finanšu piešķiršanu jaunās autorūpnīcas būvei, A. Rāviņš ir ticies arī ar Maskavas pilsētas mēru Juriju Lužkovu.

Informāciju sagatavoja Jelgavas pašvaldības
preses sekretārs Jānis Zemene