28.2 °C, 1.7 m/s, 54.5 %

Jaunumi

Sākumlapa JaunumiJelgavā viesojas Saeimas Valsts pārvaldes un pašvaldības komisijas deputāti
Jelgavā viesojas Saeimas Valsts pārvaldes un pašvaldības komisijas deputāti
11/10/2023

Šonedēļ Jelgavā notika Saeimas Valsts pārvaldes un pašvaldības komisijas izbraukuma sēde, kuras laikā deputāti tikās ar Zemgales plānošanas reģiona (ZPR) pašvaldību vadītājiem, tostarp Jelgavas domes priekšsēdētāju Andri Rāviņu, un pārrunāja pašvaldībām aktuālos jautājumus. Viesojoties Jelgavā, komisijas deputāti arī apmeklēja Jelgavas Tehnoloģiju vidusskolu un Jelgavas uzņēmumu SIA “Cross Timber Systems”.

Izbraukuma vizītē komisijas deputāti un ZPR sešu pašvaldību pārstāvji, kā arī Latvijas Pašvaldību savienības un Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrijas pārstāvji Zemgales reģiona Kompetenču attīstības centrā pārrunāja pašvaldībām aktuālākos jautājumus. Tikšanās laikā runāts par nākamā gada budžetu, un vairāku pašvaldību pārstāvji pauda bažas par spēju pildīt visas pašvaldībām noteiktās funkcijas. Zemgales reģiona pašvaldībām aktuāls ir arī skolu tīkla reformas jautājums. Tāpat apspriestas pašvaldību iespējas ES fondu līdzfinansējuma saņemšanai.

Sēdes oficiālās daļas noslēgumā komisijas priekšsēdētājs Oļegs Burovs atzina, ka šādas tikšanās ir nozīmīgas, ne tikai tāpēc, lai notiktu savstarpējs dialogs, bet arī tāpēc, lai efektīvāk spētu rast risinājumus dažādiem problēmjautājumiem, tostarp tādiem, kas skar iekšlietu sektoru (tostarp jautājumus par pašvaldības policiju un Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienestu) vai veselības aprūpes jautājumus.

Izbraukuma sēdes gaitā komisija apmeklēja rekonstruēto Jelgavas Tehnoloģiju vidusskolu. Viesi atzinīgi vērtēja skolas tehnoloģisko nodrošinājumu, kas nākotnē spētu ne tikai skolēniem radīt interesi par eksaktajiem priekšmetiem, bet arī sagatavot potenciālos augsti kvalificētos speciālistus. Tāpat izbraukuma sēdes ietvaros komisijas locekļi iepazinās ar Jelgavas attīstības projektiem un apmeklēja SIA “Cross Timber Systems”, kas specializējusies krustām līmētu koka konstrukciju ražošanā.