-1.9 °C, 5.1 m/s, 90 %

Jaunumi

Sākumlapa JaunumiJelgavā viesosies elektromobīļu maratons
Jelgavā viesosies elektromobīļu maratons
27/05/2012

Sestdien, 2.jūnijā, Jelgavā pa ceļam no Tallinas uz Montekarlo viesosies Elektro Maratons 2012. No pulksten 11 līdz 12 pie Jelgavas pils maratona dalībnieki uzlādēs auto baterijas. Šajā laikā interesentiem būs iespēja apskatīt elektromobīļus klātienē. Atbalstot videi draudzīgu transportu,  pulksten 12:12  Jelgavas pils stāvlaukumā tiks dots starts 7.Jelgavas velobraucienam.

Elektriskā Maratona 2011 starts Tallinā

Sestdien, 2.jūnijā, Jelgavā pa ceļam no Tallinas uz Montekarlo piestās Elektro Maratons 2012. No pulksten 11 līdz 12 pie Jelgavas pils maratona dalībnieki uzlādēs auto baterijas. Šajā laikā interesentiem būs iespēja apskatīt elektromobīļus klātienē. Atbalstot videi draudzīgu transportu,  pulksten 12:12  pie Jelgavas pils  tiks dots starts 7.Jelgavas velobraucienam.

Šī gada maratons, kura patrons ir Monako Princis Alberts II, notiks no 1.jūnija līdz 10.jūnijam, šķērsos 10 valstis un piestās 29 pilsētās. Salīdzinot ar pagājušo gadu, ir veiktas izmaiņas maršrutā – maratona maršruts virzīsies caur Baltijas valstīm un Poliju, nevis caur Skandināvijas valstīm kā iepriekš. Maratona finišs un apbalvošanas ceremonija notiks Prinča pils laukumā, kurš parasti automašīnām ir slēgts.

Maratona pirmajā posmā, 1.jūnija vakarā, sacensību dalībnieki apstāsies Rīgas Rātslaukumā, lai varētu sagatavoties turpmākajam ceļam. 2.jūnijā, pulksten 11 elektriskās automašīnas pieturēs pie Jelgavas pils un uzlādēs auto, pirms dosies tālāk uz nākamo pieturu – Paņeveži.

Maratonā piedalīsies arī SIA “Fortum” komanda, kura veiks maratona pirmo posmu, kas nosaukts komandas vārdā “Fortum Race Baltics”. “Fortum Race Baltics” ietvers Igaunijas pilsētas Tallinu un Pērnavu, Rīgu un Jelgavu Latvijā, Paņevežu un Kauņu Lietuvā, kā arī Augustovu, Ostravu Mazovecku, Varšavu, Pjotrkovu Tribunalsku un Kepno Polijā, finišējot Vroclavā.

Auto sacensību organizēšana ir jauns veids kā attīstīt Eiropas reģionu un valstu sadarbību, kā arī iepazīstināt ar modernajām tehnoloģijām un videi draudzīgiem risinājumiem. Sacensību mērķis ir palielināt un paātrināt elektromobīļu lietošanu ikdienā un uzlādes staciju būvēšanu.

Elektro maratona programma: Tallina; Pērnava; Rīga; Jelgava; Paņeveža; Kauņa; Augustova; Mazoviecka; Varšava; Pjotrkova Tribunalska; Kepno; Vroclava; Hradec Kralove; Brno; Bratislava; Vīne; Grāca; Maribora; Klāgenfurte; Udīne; Venēcija; Verona; Breša; Milāna; Turīna; Kuneo; Montekarlo.

Maratona galvenie sponsori ir ENSTO, Fortum, Olympic Casino un Colonna estate.

Vairāk informācija par Elektro Maratonu 2012: www.electricmarathon.eu

Informācija sagatavota
Jelgavas pilsētas pašvaldības
Sabiedrisko attiecību pārvaldē