18.8 °C, 0.5 m/s, 77 %

Jaunumi

Sākumlapa JaunumiPilsētaJelgavai būs sadraudzības pilsēta ASV
Jelgavai būs sadraudzības pilsēta ASV
26/05/2022

Šodien Jelgavas domes sēdē pieņemts lēmums par sadraudzības līguma slēgšanu starp Jelgavu un Kārmelu ASV.

Jelgavas valstspilsētas pašvaldība 2021. gada nogalē saņēma Latvijas Republikas vēstniecības ASV ierosinājumu par sadraudzības īstenošanu starp Jelgavas valstspilsētu un Kārmelas pilsētu, kas atrodas Indiānā, ASV, tādējādi veidojot savstarpējo sapratni ekonomikas, sociālajā, kultūras, pašvaldības darbības, izglītības un citās jomās, sekmējot pilsoniskuma attīstību, kas pamatojas uz tādām vērtībām kā demokrātija, brīvība, tolerance, solidaritāte, taisnīgums, atvērtība dialogam un vēsturisko vērtību saglabāšana. Atbalstu partnerībai izteicis arī Latvijas Goda konsuls Indianā Andris Bērziņš.

 

Aicinājumā Jelgavas pašvaldībai noslēgt sadraudzības līgumu Kārmelas mērs Džeims Brainards norāda, ka tādējādi tiks veicināta starptautiskā labā griba un sadarbība starp Jelgavas valstspilsētu un Kārmelas pilsētu un paplašinātas savstarpējās labdarības, zinātnes, tirdzniecības, komercijas, literatūras un izglītības aktivitātes.

 

Kārmela ir pilsēta Indiānā ar vairāk nekā 100 000 iedzīvotājiem.

 

“Money Magazine”, “American City Business Journal” un “Forbes” Kārmelu nodēvējuši par vienu no labākajām vietām Amerikā, kur dzīvot un veidot ģimeni, Kārmela ir dinamiska pilsēta – vieta, kuru cilvēki ar prieku sauc par mājām.

 

Jāpiebilst, ka šī Jelgavai būs pirmā sadraudzības pilsēta ASV.

 

 

Foto: Jelgava.lv

 

Informācija sagatavota

Sabiedrisko attiecību pārvaldē