22.5 °C, 3.8 m/s, 56.7 %

Jaunumi

Sākumlapa JaunumiSportsJelgavai Eiropas čempions un vicečempione greplingā
Jelgavai Eiropas čempions un vicečempione greplingā
14/10/2022

Kluba “Jiu jitsu team Jelgava” dalībnieki veiksmīgi nostartējuši Eiropas atklātajā greplinga čempionātā, izcīnot vienu zelta un divas sudraba godalgas.

Starptautiskās Greplinga federācijas (International grappling federation – IGF) rīkotais Eiropas atklātais greplinga čempionāts notika 8. oktobrī Lietuvas pilsētā Panevēžā. Jelgavas džiudžitsu klubu “Jiu jitsu team Jelgava” tajā pārstāvēja divi sportisti, izcīnot vienu zelta un divas sudraba medaļas.

 

Zeltu “nogi” cīņā (cīņa bez kimono –  šortos un T-kreklā) vīriešu “Master” grupā – 1987. gadā dzimušie un vecāki – svara kategorijā līdz 80 kilogramiem izcīnīja Atis Skujiņš. Savukārt sudrabu gan “gi” (cīņa kimono), gan “nogi” cīņā sieviešu atklātajā vecuma grupā (2009. gadā dzimušas un vecākas) svara kategorijā līdz 69 kilogramiem sudrabu izcīnīja Alise Šulca.

 

“Gi – tas ir tradicionālais džiudžitsu tērps, ko tautā sauc par kimono. Cīņas tehnika ar gi ir mazāk dinamiska, bet piedāvā cīkstonim plašāku pielietotās tehnikas diapazonu, piemēram, var izmantot savu kimono jaku vai pretinieka kimono jaku, lai kontrolētu vai izpildītu žņaugšanas paņēmienu. “Nogi” ir dinamiskāks un ātrāks cīņas veids, jo nav kimono bikšu un jakas, ar kuru palīdzību kontrolēt un/vai aizkavēt pretinieku – cīkstoņi kustas un maina pozīcijas daudz ātrāk un nepieciešams nedaudz savādāks tehniku arsenāls. “Nogi” ir populārāka jauno cīkstoņu vidū tieši tādēļ, ka ir ātrs un dinamisks, bet “gi”, var teikt, ir tehniskāka cīņa,” ieskicē kluba vadītājs Romāns Jermaļonoks.

 

“Esam ļoti lepni ar mūsu audzēkņu panākumiem un novēlam pie sasniegtā neapstāties!” viņš piebilst.

 

Foto: no kluba “Jiu jitsu team Jelgava” arhīva