20.1 °C, 3.6 m/s, 50.8 %

Jaunumi

Sākumlapa JaunumiPašvaldībaJelgavai pirmā sadraudzības pilsēta ASV – Kārmela
Jelgavai pirmā sadraudzības pilsēta ASV – Kārmela
14/12/2022

Jelgavas sadraudzības pilsētu pulkam oficiāli pievienojusies vēl viena – ASV pilsēta Kārmela, kas atrodas Indiānā, un tā ir pirmā Jelgavas sadraudzības pilsēta ASV. Trešdien Jelgavas domes priekšsēdētājs Andris Rāviņš un Kārmelas mērs Džeimss Brainards videokonferences laikā oficiāli parakstīja sadraudzības līgumu. Šajā abām pašvaldībām nozīmīgajā notikumā klāt bija arī Latvijas Goda konsuls Indiānā Andris Bērziņš, kurš izteica atbalstu šai partnerībai.

Lēmums par sadraudzības līguma slēgšanu tika pieņemts jau šā gada maijā, un sadarbība starp Jelgavu un ASV pilsētu Kārmelu jau ir devusi pirmo rezultātu. Proti, šomēnes Jelgavas pilsētas slimnīca saņēma vērtīgu dāvinājumu no Indiana University Health ASV – medicīnas personāla apģērbu. Uz Jelgavu atceļojušas 14 335 medicīnas apģērba vienības 286 000 eiro vērtībā. Saņemtais dāvinājums paredzēts ne tikai slimnīcā, bet arī citās pilsētas ārstniecības iestādēs strādājošajiem. Dāvinājums mūsu pilsētas mediķiem – Jelgavas pilsētas slimnīcas darbiniekiem, Jelgavas poliklīnikas personālam, pilsētas ģimenes ārstiem un, iespējams, arī citiem medicīnas darbiniekiem – sarūpēts, pateicoties Latvijas Goda konsulam Indiānā A.Bērziņam, kurš sadarbībā ar Indiana University Health organizēja dāvinājumu Jelgavai.

 

 

Jāpiebilst, ka Jelgavas pašvaldība 2021. gada nogalē saņēma Latvijas Republikas vēstniecības ASV ierosinājumu par sadraudzības īstenošanu starp Jelgavu un Kārmelas pilsētu, kas atrodas Indiānā, tādējādi veidojot savstarpējo sapratni ekonomikas, sociālajā, kultūras, pašvaldības darbības, izglītības un citās jomās, sekmējot pilsoniskuma attīstību, kas pamatojas uz tādām vērtībām kā demokrātija, brīvība, tolerance, solidaritāte, taisnīgums, atvērtība dialogam un vēsturisko vērtību saglabāšana.

 

Aicinājumā Jelgavas pašvaldībai noslēgt sadraudzības līgumu Kārmelas mērs Dž.Brainards norādīja, ka tādējādi tiks veicināta starptautiskā labā griba un sadarbība starp Jelgavas valstspilsētu un Kārmelas pilsētu un paplašinātas savstarpējās labdarības, zinātnes, tirdzniecības, komercijas, literatūras un izglītības aktivitātes.

 

Kārmela ir pilsēta Indiānā ar vairāk nekā 100 000 iedzīvotāju.

 

Kārmela kļuvusi par trīspadsmito Jelgavas sadraudzības pilsētu un pirmo sadraudzības pilsētu ASV. Ar Jelgavas sadraudzības pilsētām var iepazīties ŠEIT.

 

 

Foto: Jelgava.lv

 

Informācija sagatavota

Sabiedrisko attiecību pārvaldē