22.8 °C, 2.3 m/s, 60.4 %

Izglītība

Sākumlapa JaunumiIzglītībaJelgavas 5. vidusskolas komandai – 3. vieta starptautiskā STEM konkursā
Jelgavas 5. vidusskolas komandai – 3. vieta starptautiskā STEM konkursā
02/12/2020

No 23. līdz 26. novembrim norisinājās starptautiskā konkursa “Ventspils IT izaicinājums 2020” fināls, kurā godpilno 3. vietu izcīnījusi Jelgavas 5. vidusskolas skolēnu komanda “Stariņi”.

Kā informē izglītības iestādē, konkursā piedalījās 64 komandu dalībnieki – 1.-12. klašu skolēni no Latvijas, Igaunijas, Lietuvas un Somijas, kuri pārbaudīja un demonstrēja savas radošās spējas STEM (Science, Technology, Engineering, Mathematics) jomā.

 

Fināls notika attālinātā tiešsaistes režīmā, kura laikā komandas pildīja gan zināšanu testu, gan praktisku uzdevumu, un tā norisi uzraudzīja žūrija. Divas komandas no Jelgavas 5. vidusskolas kļuva par konkursa finālistiem: 12. klases komanda, kuras sastāvā bija Anastasija Sirotkina, Ksenija Ameļčonoka un Demids Kaidalovs, kā arī 3. klases komanda – Valērija Kopitova, Milāna Glinska un Ivans Gribanovs.

 

Zināšanu pārbaude tika veikta testu formā datorprogrammā “Kahoot”, un tajā bija iekļauti 50 uzdevumi dabaszinībās, matemātikā un lingvistiskajā loģikā. Savukārt praktiskais darbs paredzēja 1 līdz 2 minūšu ilgas animācijas filmas izveidi. Komandas sadalīja pienākumus uzdevumu izpildei, pildot mākslinieku, animatoru un operatoru darbus, kā rezultātā labu veikumu uzrādīja komanda “Stariņi”, kas ieguva ieguva godpilno 3. vietu.

 

Par paveikto “Stariņi” pateicas saviem skolotājiem: robotikas pulciņa vadītājam Josifam Spirtam, klases audzinātājai Olgai Kukšai, direktora vietniekam matemātikas skolotājam Aleksandram Smirnovam un latviešu valodas skolotājai Dzidrai Eversonei.

 

 

Foto un informācija: Jelgavas 5. vidusskola