18.4 °C, 3.7 m/s, 82.5 %

Izglītība

Sākumlapa JaunumiIzglītībaJelgavas 5. vidusskolas skolēni gūst panākumus elektronikas konkursā un olimpiādē
Jelgavas 5. vidusskolas skolēni gūst panākumus elektronikas konkursā un olimpiādē
04/12/2020

22. novembrī SIA “Zaļā josta” un “Elektrum Energoefektivitātes centrs” organizēja radošo konkursu “Staro zaļi!”, kurā starp labākajiem darbiem ierindojies arī Jelgavas 5. vidusskolas skolēnu veikums. Tāpat skola lepojas ar 12.m klases skolēna Demida Kaidalova panākumiem un iegūto 1. vietu Rīgas Tehniskās universitātes (RTU) rīkotajā Studentu un skolēnu elektronikas olimpiādē, kas norisinājās 20. novembrī.

Kā informē izglītības iestādē, konkursā “Staro zaļi” skolēniem vajadzēja izgatavot videi draudzīgu gaismas objektu savam mājoklim un nosūtīt sava darba foto. Konkursa žūrija vērtēja darbus pēc dažādiem kritērijiem: radošums, energoefektivitāte, funkcionalitāte, materiālu atbilstība un citiem. Piecu labāko darbu vidū iekļuvis arī Jelgavas 5. vidusskolas audzēkņu radītais gaismas dekors no veca datora detaļām. Darba autori ir Daniils Šipulins un Deniss Zagdajs, un viņus konsultēja Robotikas pulciņa vadītājs Josifs Spirts. Konkursa darbu atskats un konkursa uzvarētāju saraksts atrodams ŠEIT.

 

Savukārt 20. novembrī noslēdzās RTU Elektronikas un telekomunikāciju fakultātes studentu pašpārvalde rīkotā ikgadējā Elektronikas nedēļa. Tās gaitā notika attālināta Studentu un skolēnu elektronikas olimpiāde, kas sastāvēja no teorētiskās un praktiskās daļas. 11. un 12. klašu konkurencē 12.m klases skolēns Demids Kaidalovs ieguva 1. vietu.

 

 

Foto un informācija: Jelgavas 5. vidusskola