17.7 °C, 2.1 m/s, 79.4 %

Jaunumi

Sākumlapa JaunumiJelgavas 755. gadadienā aicina pieteikt kandidātus augstākajiem apbalvojumiem
Jelgavas 755. gadadienā aicina pieteikt kandidātus augstākajiem apbalvojumiem
05/03/2020

Šis gads ir īpašs – Jelgava svin 755. gadadienu. Pilsēta var lepoties ar izciliem uzņēmējiem, veselības aprūpes darbiniekiem, pedagogiem, sportistiem, mūziķiem un sabiedriskā darba veicējiem. Lai apzinātu cilvēkus, kuri ar savām idejām un darbu ir īpaši iesaistījušies pilsētas izaugsmē un atpazīstamības veicināšanā, līdz 1. aprīlim jelgavnieki aicināti pieteikt kandidātus apbalvošanai ar Jelgavas augstākajiem apbalvojumiem “Goda zīme” un “Goda raksts”.

Apbalvojumu “Goda zīme” piešķir fiziskām personām par īpašiem nopelniem valsts, pašvaldības, sabiedriskajā, kultūras, izglītības, zinātnes, saimnieciskajā vai citā darbībā Jelgavas pilsētas labā. Savukārt “Goda rakstu” piešķir fiziskai, juridiskai personai vai kolektīvam par nopelniem un ieguldījumu tautsaimniecībā, veselības aizsardzībā, kultūrā, izglītībā, zinātnē, sociālajā aprūpē, uzņēmējdarbībā, sportā un sabiedriskajā darbībā.

 

Ierosinājumus par apbalvojuma piešķiršanu var iesniegt domes deputāti, domes pastāvīgās komitejas un komisijas, juridiskās personas, valsts un pašvaldību iestādes, kā arī iedzīvotāji (ne mazāk kā piecas pilngadīgas personas). 

 

Ierosinājumi par apbalvojuma piešķiršanu jāiesniedz līdz 1. aprīlim Klientu apkalpošanas centrā Lielajā ielā 11 vai pa Jelgavas pilsētas pašvaldības oficiālo e-pastu dome@dome.jelgava.lv. Pieteikums jāiesniedz, norādot kandidāta vārdu, uzvārdu, darbavietu, ieņemamo amatu vai nodarbošanos, nozari, kādā apbalvojums piešķirams, īsu dzīves, darba un sabiedriskās darbības aprakstu, pamatojuma vēstuli, par kādiem nopelniem persona vai kolektīvs ieteikts apbalvojumam, kā arī pievienojot iesniedzēja vārdu, uzvārdu un kontaktinformāciju.

 

Iesniegtos ierosinājumus apkopo un izvērtē ar domes lēmumu izveidotā Apbalvojumu piešķiršanas komisija, bet gala lēmumu par apbalvojumu piešķiršanu pieņem domes sēdē. Papildinformāciju var saņemt Jelgavas pilsētas pašvaldības Sabiedrisko attiecību pārvaldē, tālrunis 63005507.

 

Jelgavas pilsētas augstākie apbalvojumi tiek pasniegti kopš 1998. gada. Līdz šim jau pasniegtas 123 Goda zīmes un 207 Goda raksti. Augstāko apbalvojumu pasniegšana Jelgavā notiek divreiz gadā – Pilsētas svētkos un Latvijas Republikas proklamēšanas gadadienas priekšvakarā.

 

Apbalvojumi tiks pasniegti 28. maijā – Jelgavas domes priekšsēdētāja Andra Rāviņa svinīgajā pieņemšanā pilsētas 755. jubilejas laikākurā aicināti piedalīties arī Jelgavas augstākā apbalvojuma “Goda zīme” saņēmēji.

 

 

Foto: Jelgavas pilsētas arhīvs

 

Informācija sagatavota

Jelgavas pilsētas pašvaldības

Sabiedrisko attiecību pārvaldē