26 °C, 2.5 m/s, 55.7 %

Jaunumi

Sākumlapa JaunumiJelgavas atbrīvotājus pieminēsim individuāli
Jelgavas atbrīvotājus pieminēsim individuāli
21/11/2020

21. novembrī tiek atzīmēta Jelgavas atbrīvošanas no Bermonta karaspēka 101. gadadiena. Tradicionāli šajā dienā Meža kapos notiek pilsētas atbrīvotājiem veltīts piemiņas brīdis, taču šogad ikviens aicināts ziedus visas dienas garumā nolikt individuāli.

1919. gada augustā vācu spēku pavēlnieks fon der Golcs savu karaspēku pārveidoja par Rietumkrievijas brīvprātīgo armiju, par tās pavēlnieku ieceļot Bermontu-Avalovu, kura štābs tika izvietots Jelgavā. Septembra beigās Bermonts uzbrukumam Rīgai bija sakopojis ap 50 000 vīru lielu karaspēku. Pēc sīvām cīņām 11. novembrī Bermonts no Rīgas ieņemšanas bija spiests atteikties un atkāpās uz savu citadeli – Jelgavu. Latvijas armijas uzbrukums Jelgavai sākās 20. novembrī, un jau 21. novembra vakarā Bermonta karaspēks no Jelgavas tika padzīts.

 

Šo notikumu pieminēja arī Jelgavas pilsētas domes vadība, noliekot ziedus pie pieminekļa Latvijas Brīvības cīņās kritušajiem karavīriem un pagājušajā gadā atklātajām stēlām Lāčplēša Kara ordeņa kavalieru piemiņai.

 

 

Foto: Jelgavas pilsēta

 

Informācija sagatavota

Jelgavas pilsētas pašvaldības

Sabiedrisko attiecību pārvaldē